Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, jesteście w stanie polecić dobrego #dermatolog lub #trycholog na #slask bądź okolicach?
Ostatnimi czasy zauważyłem mocniejsze wypadanie włosów rosnących nad linią czoła oraz ich lekkie przerzedzenie - byłem z tym u dermatologa na NFZ, wcześniej zrobiłem podstawową morfologię oraz podstawowe badania tarczycy (wszystko było w normie) gdzie dowiedziałem się, że ona nic nie widzi, i że wszystko jest git (mimo że na to nie wygląda).

Dzięki za góry za odpowiedzi

#zdrowie #wlosy #zakola #katowice #gliwice #rudaslaska

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63a2308f6259d699cec14406
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 4
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli nie ma jakiś hormonalnych anomalii w badaniach to kup sobie w aptece Loxon 5% i smaruj raz dziennie skore głowy która się przerzedza. Jest to lek przepisywany na łysienie androgenowe kobiet i mężczyzn. Przed pandemia nie można było kupic dawki 5% bez recepty ale w pandemii trochę złagodzili dostęp do niektórych leków dla chorób przewlekłych dzięki czemu możesz łupić wyższe stężenie. Pamiętaj o regularności stosowania oraz o kupieniu dodatkowo
  • Odpowiedz
OP: @Kitku_Karola: W badaniach tarczycy + żelaza wszystko jest w miarę ok, to znaczy żelazo jest niedaleko górnej granicy normy oraz FT3-wolne jest lekko powyżej normy: 3,78j gdzie górna granica to 3,71j. W każdym bądź razie i lekarz rodzinny, i dermatolog się tym nie przejęli.
Zażywam od niedawna (czyli chyba 3-4 tygodnie?) biotynę, kwas foliowy, dziennie pijam 1/3 kostki drożdży rozpuszczone w wodzie, przynajmniej raz dziennie robię masaż głowy i
  • Odpowiedz