Wpis z mikrobloga

Co za chora firma, dyrektorka prywatnej szkoły językowej chce od mojej różowej kase za to, ze byla chora i trafiła do szpitala i musiała wstawić kogoś na zastępstwo. Liczone wg. Stawki godzinowej za każde nieobecne zajęcia. Różowa ma zwykłą mowe o pracę, zwolnienie lekarskie oczywiście wypisane, w umowie nie ma żadnych kar umownych. Jutro ma z nią o tym rozmawiać, powiedziałem zeby sie nie godziła na żadne wypłacanie a jak nie bedzie ustępować to tylko i wyłącznie jeśli jej podpisze na kartce z tekstem "pobieram *kwota* od *imie nazwisko* za nieobecność w pracy usprawiedliwioną zwolnieniem lekarskim w dniach *czas zwolnienia lekarskiego*, *podpis pobierajacego* *podpis różowej*.
#!$%@? akcja.
#gosnowpis #jauszebiznesu #prawopracy
  • 8
powiedziałem zeby sie nie godziła na żadne wypłacanie a jak nie bedzie ustępować to tylko i wyłącznie jeśli jej podpisze na kartce z tekstem "pobieram kwota od imie nazwisko za nieobecność w pracy usprawiedliwioną zwolnieniem lekarskim w dniach czas zwolnienia lekarskiego, podpis pobierajacego podpis różowej.

@Nerlo: Chyba żartujesz. Na jakiej podstawie różowa miałaby płacić jakiekolwiek pieniądze?
@MMARS
@darek-jg
Niestety nie żartuję. Rano dzwonimy od pipu, przygotowałem pismo z datą i miejscem, opisałem jako potwierdzenie przyjęcia płatności i wypisalem "przyjmuje kwote*x* od *x* pracujacej na podstawie umowy o pracę w firmie *x* za nieobecność spowodowaną chorobą, potwierdzoną zwolnieniem lekarskim w dniach*x*
Płatność uregulowano gotówką w kwocie*x*

Podpisując potwierdzenis obie strony potwierdzają płatność
*podis**podpis, pieczątka*

Za #!$%@? nie bedzie chciała tego podpisac i wziac kasy ale jesli tak bedzie to
@Nerlo: A jak podpisze to bedziecie się bujać z tym przez lata. Po drugie różowa będzie świadomie uczestniczyć w bezprawnym procederze.

Czy różowa będzie miała na to jakiegoś świadka tam u dyrektorki?

Lepiej zapobiegać niż później walczyć w sądzie.

Oczywiście do PIP możesz zadzwonić. Może uzyskasz jakąś poradę.

Ja najpierw wysłałbym do dyrektorki listem poleconym zapytanie o przedstawienie podstaw prawnych jej żądań. Równie dobrze różowa może olać te żądania dyrektorki.

I
@elena-mary Rano rżowa zadzwoniła do pip na porade prawną, o ile dobrze pamiętam rozmowa nagrywana, przedstawiła się, dostała jasną i oczywistą informacje, że cos takiego nie moze mieć miejsca. W rozmiarze z panią (nie używając słów obelżywych) dyrektor powiedziała, że nie ma zamiaru płacić jej ani grosza, i spytała 1. Czemu ma dokładać bo na zwolnieniu dostaje 80% dodatkowo za zastepstwa jest 10zl wiecej za każdą godzinę. Czyli nie dość, że nie