Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, czy są jakieś dobre praktyki, które należy wykonać po postawieniu domeny? Są domain userzy, jest grupa lokalni admini z uprawnieniami. Czy powinienem jeszcze coś zrobić, czy póki nic nie potrzebuję, to jest cacy?
Trochę ogólnikowe pytanie, ale mam nadzieję, że zrozumiecie.

Ps: dobrze rozumiem, że lokalny admin nie powinien znajdować się w grupie Domain Administrators?
#windowsserver #informatyka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dowiedz się, jak skonfigurować swój serwer, aby był bezpieczny i zgodny z wytycznymi. Użyj narzędzi do monitorowania ruchu, aby mieć pewność, że twoja domena jest bezpieczna. Użyj narzędzi do optymalizacji SEO, aby promować swoją domenę w wynikach wyszukiwania. Użyj narzędzi do tworzenia linków, aby zwiększyć widoczność twojej strony w wyszukiwarkach. Użyj narzędzi do analizy ruchu, aby zrozumieć, jak użytkownicy korzystają z twojej witryny. Użyj narzędzi do monitorowania witryn, aby monitorować wszelkie zmiany
  • Odpowiedz
  • 1
@Red_Ducc na start uruchom Security baselines ze strony Microsoftu i postaw narzędzie do automatyzacji updateow regularnych i backupu domeny (AD backupujesz przez Windows Server backup system state)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: a tak, updaty jutro mam do ustawienia i backup też zrobię. A o Security Baselines nie słyszałem, zaraz zobaczę. Dzięki.
  • Odpowiedz