Wpis z mikrobloga

onuca detekted


@lagomorph: popatrzyłeś w lustro?

Przydział mobilizacyjny mam od kilkunastu lat, a na żadne ćwiczenia w tym czasie wezwania nie dostałem. Tak jak i Sienkiewicz...
I tak, ostatnio i do mnie listonosz zawitał, bo zmieniła się ustawa, byłe WKU to teraz WCR, więc musieli masę drzew wyciąć, żeby wszystkim zaktualizować ich przydziały na czas "W". Każdy, kto miał nadany przydział mobilizacyjny, dostał już, lub dostanie w najbliższym czasie, polecony z
Ta ironia xD


@n3ssunostaguardando: tak. Choć warto przeczytać cały artykuł.

Lider Elektrycznych Gitar mówił o swoim doświadczeniu z wojskiem sprzed lat. - Wezwano mnie do jednostki w Mrągowie, już nieistniejącej, bym przebadał w ciągu trzech dni 600 poborowych i 200 osób kadry. Wyszedłem po tamtych trzech dniach dosłownie wymięty - wspominał.


Czyli musiał już wtedy mieć przydział mobilizacyjny.

"Wezwanie nie jest jednoznaczne z powołaniem"TVN24

Tylko że ja przysięgałem stać na straży
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nieszkodnik:

co przydział mobilizacyjny ma wspólnego z ćwiczeniami?


Na cwiczenia wzywają głównie tych z przydziałami mobilizacyjnymi, taki jest zamysł szkoleń rezerwy. Co więcej, ci z przydziałami mogą być wzywani w trybie natychmiastowego stawiennictwa (a przynajmniej jeszcze rok temu tak bylo)
@n3ssunostaguardando bardzo dobry rocznik, bo slużyl 2 lub 3 lata (przed, przy wprowadzeniu stanu wojennego, a także w trakcie jego trwania) rocznik, który #!$%@?ł z ostrej amunicji do Polaków, tłumił wszelkie manifestacje i strajki, interweniował i prześladował Polaków. -.-