Wpis z mikrobloga

Czy widzicie jak nasz kraj upadł przez ostatnie 7 lat? Czy ktoś pamięta takie rzeczy jak dymisja ze niewpisanie zegarka do oświadczenia majątkowego? Teraz szef policji szmugluje przez granicę granatnik, odpala go w gabinecie i tylko cudem nie zabija nikogo. Nikt nawet nie spodziewa się jego dymisji, a bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest jakieś odszkodowanie dla samego zainteresowanego. Wzorem standardów rosyjskich wypuszcza się też w eter kilka różnych wersji wydarzenia, żeby jak najbardziej rozmydlić temat i znudzić nim opinię publiczną.
I potem się wszyscy dziwią, że młodzi faceci mają gdzieś #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Kiedy porówna się to ze standardami zachodnimi gdzie minister odchodzi w niesławie, bo przez przypadek wydał ze służbowej karty kilkanaście euro na prywatne zakupy, człowiek naprawdę widzi w jakim bantustanie przyszło mu żyć.

#bekazpisu #policja
  • 115
  • Odpowiedz
. Swoją drogą PO albo SLD (już nie pamiętam) podpisali zajebiście niekorzystną umowę z gazpromem, bardzo dobrze, że została wypowiedziana,


@Efeljot: umowa, którą mieliśmy z gazpromem była dużo bardziej korzystna, niż kupowanie gazu po cenach rynkowych. PiS przekonał się o tym dosłownie dni po jej rozwiązaniu.

- i co z tego że "póki co" ? co to za argument w
  • Odpowiedz
dokładnie tak - mieli szczęście, za każdym razem kiedy przejmowali władzę widać, że trend już był spadkowy.


@Gumaa: Może tak było, nie mówię że nie, nie potrafię tego ocenić. Twierdzę tylko tyle że większość konkretnych stwierdzeń mających pokazać jak to PiS jest dużo gorszy a PO nie tak złe to nieprawda, statystyki i twarde fakty z reguły inaczej (ale wiadomo, kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą).
A większość reszty (nie-konkretnych stwierdzeń na ten temat) to jakieś majaczenie pokroju "Kaczyński jakby mógł to by nas połączył z Rosją" (co znów jest najpewniej nieprawdą i ogólnie czystą bzdurą, ale jak się odpowiednio często to powtórzy to wielu osobom się zacznie wydawać że faktycznie tak by było).

Pewnie z 95% albo i więcej treści jakie tu na ten temat mamy (z obydwu stron) to czysta trolnia i propaganda, bez żadnego
  • Odpowiedz
@Ogau: no właśnie z nowym ładem popatrz na całokszałt - w ostatecznej wersji podatki zostały obniżone (w ujęciu całościowym), niewiele, ale jednak.

Ja nie twierdzę, że to dobra partia, twierdzę tylko, że lepsza od PO. Możesz mnie wyjaśnić wysyłając listę osiągnięć Platformy.

mniej TVN :)
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: Co to w ogóle znaczy symetrysta? Chcesz przez to powiedzieć że to niedobrze że porównuję jedną z tych partii do drugiej? W komentarzu do wątku w którym porównywana jest jedna z tych partii do drugiej? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Symetrysta to takie słowo którym z reguły w moich obserwacjach posługują się właśnie (podobnie jak Ty tutaj) trole popierające obecną opozycję, kiedy w porównaniu wychodzi gorzej od obecnych rządów. Jak wychodzi lepiej - to dobrze, a jak wychodzi gorzej, to ktokolwiek na to zwraca uwagę jest z braku lepszych argumentów kimś złym bo jest "symetrystą".

I ja tak w ogóle nie twierdzę że rządy PiS są jakoś szczególnie dobre i należy na nie głosować. Twierdzę że zdecydowana większość głosów argumentujących jak to niby PO było (i byłoby) lepsze to czysta bzdura, trolnia i kłamliwa propaganda. I raczej to nie jest dobry pomysł żeby dać się jej przekonać i tak co parę lat przeskakiwać od jednej z tych
KEjAf - @bylem_zielonko: Co to w ogóle znaczy symetrysta? Chcesz przez to powiedzieć ...

źródło: comment_1671541033Oo0UALWOJWMai0DGYG1ztd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@KEjAf: Tu na mikroblogu nie ma sensu dyskutować faktami i wykresami z oszołomami. Śmieją się z mocherów, a sami klapki na oczach, jak brak argumentów to symetrysta, mimo że od porównania rozpoczyna się cały wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RetroOldboy: Oj Mireczku, fuzja Orlen-Lotos i to co się #!$%@?ło ze sprzedażą udziałów w gdańskiej rafinerii Saudom a części detalicznej lotosu koncernowi MOL (węgier rusek dwa bratanki) to jest dopiero bomba. Temat się rozkręca ale myślę, że jeszcze dużo ciekawych rzeczy się dowiemy.

Na razie wychodzi na to, że sprzedali 30% udziałów w działającej, zmodernizowanej rafinerii z uprzywilejowanym prawem głosu (które daje Saudom kontrolę nad biznesem) poniżej wartości księgowej XD
  • Odpowiedz
@KEjAf: @Mukkadun:

symetrysta to nie ktoś kto porównuje te dwie partie tylko ktoś kto bez przerwy zrównuje afery pisu do afer po. W przypadku pissu szambo juz bardzo dawno się wylało i codziennie jest jakaś nowa afera - granatnik w komendzie głównej i żenująca obrona "swojego" komendanta już zostały przykryte aferą przy sprzedaży Lotosu Arabom XD

Wracając do inflacji, nie licząc popandemicznego kryzysu, inflacja za PiSu i PO generalnie wyglądała podobnie, w zasadzie, na oko na wykresie poniżej średnia inflacja za PISu (do 2021) jest niższa i wartości przez większą część czasu niż za PO pozostają w założonym przez NBP celu.

A w 2021 wyskoczyła w kosmos, to prawda - podobnie jak stało się to w każdym innym kraju w Europie, szczególnie środkowowschodniej, z których we wszystkich poza Polską PiS wcale nie rządzi. I w zasadzie na pewno wyskoczyłaby też gdyby rządziło PO. Może trochę mniej, może trochę bardziej, może kosztem bezrobocia czy innych zarobków, może bez
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: PiSu nie bronię, bo nie żyję pod kamieniem, śmieszy mnie tylko to, jak 2023 rok będzie 2015 bis ale w drugą stronę. Ot sztafetę przekaże PiS POwcom, KOwcom czy tam innym ZOMOwcom, by mogli oni gotować dalej żabę i przeginać mocniej, wtedy w 2031 będzie dyskusja o tym, że PiS był jaki był ale... śmieszy mnie tylko to jak na każdy argument, że PO nie jest krystalicznie czyste i
  • Odpowiedz
śmieszy mnie tylko to jak na każdy argument, że PO nie jest krystalicznie czyste i nie było, pada symetrysta


@Mukkadun: no przecież napisałem, że nie jest czyste i napisałem kto to jest symetrysta. Dojście do władzy pis idealnie pokazuje, że głosowanie na mniejsze zło (po) ma sens. Szukanie krystalicznie czystych polityków to w ogóle niezła mrzonka XD

Problemem jest to, że każdy atakujący PO wygląda jakby miał klapki na oczach, bo zrównuje afery jednej i drugiej partii, które nie są równe, po drugie nie podaje alternatywy (czyli wychodzi na to, że pis u władzy mu nie wadzi), a po trzecie jak brakuje argumentów to pisze z dupy niczym
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko:

wygląda jakby miał klapki na oczach

jestem przekonany, że PISu przez bardzo długi czas nikt nie dogoni w tym jak bardzo oni zniszczyli państwo i ile afer mieli


tja. Bądź zdrów i oby tym razem zdarzyło się inaczej niż przez ostatnie naście lat w polskim rządzie. Życzę tego sobie, ciebie mam w dupie.
  • Odpowiedz
pissowskich hasełkach typu "Polska w ruinie" że opozycja nigdy tak nie powiedziała niby xD

Nie wołaj mnie już więcej, w dupie mam wasze wojenki


@bylem_zielonko: alternatywa to naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie mam najmniejszej ochoty wchodzić w dalszą dyskusję, bo jest ona tutaj zerowa, a szczególnie z tobą. Nie wołaj mniej już więcej.
  • Odpowiedz
@Mukkadun: aha czyli zero argumentów, zero faktów, zero propozycji na jaką partię głosować czyli typowo xD typie przecież widać, że generalnie pis u władzy ci nie wadzi i zamiast narzekać na nich, to atakujesz opozycję i piszesz o swoich przewidywaniach jak to dużo gorzej będzie w przyszłości jak pis odejdzie od władzy XDD
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: Zero argumentów, bo nie planowałem i nie planuję dyskusji, co już podkreśliłem, a ty srasz się o to, że ktoś może nie mieć ochoty dyskutować z jakimś debilem, ani to nie twój wpis, ani do ciebie się nie zwracałem. Czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, i tylko ciebie to boli. Faktów sam nie potrafisz pojąć, nie mam najmniejszej ochoty podawać ci propozycji, bo sam powołam się na Konstytucję, w której
  • Odpowiedz
. A już końcówkę z urojeniami daruj sobie, nie prowokuj, bo mam w dupie te bajeczki, a ci tylko żyłka pęknie.


@Mukkadun: jedyne co napisałeś w tym wątku to właśnie te urojenia i że peło nie jest krystalicznie czyste, więc co mam czytać ze zrozumieniem? XDD o tu:

PiSu nie bronię, bo nie żyję pod kamieniem, śmieszy mnie tylko to, jak 2023 rok będzie 2015 bis ale w drugą stronę.
  • Odpowiedz
@bylem_zielonko: twoje łaknienie atencji wręcz przechodzi w desperację. Gówno mnie obchodzi, że za dzieciaka jej nie miałeś, bo ile można powtarzać jak do debila, że nie mam nawet najmniejszej ochoty z tobą dyskutować na jakikolwiek temat, nigdy nie mialem i nigdy nie będę, widząc beton wylewający sie z tego konta. Sio i zamilcz
  • Odpowiedz
@Mukkadun: aha czyli miałem przeczytać ze zrozumieniem, że nie chce ci się dyskutować. Sorry, że tego nie zauważyłem - po prostu na siłę doszukiwałem się jakiejkolwiek treści w tym co napisałeś czyli pośród symetrystycznych urojeń, steku bzdur, epitetów i ogólnej kloaki jakże charakterystycznej dla kryptopisiorków XD
  • Odpowiedz