Wpis z mikrobloga

  • 6
2779 + 1 = 2780

Tytuł: Anatomia intrygi. Opowieść o spisku wartym miliony dolarów
Autor: Ryan Holiday
Gatunek: reportaż
Ocena: ★★
Wydawnictwo: Dla bystrzaków
Liczba stron: 344
Forma książki: e-book, audiobook
To opowieść o zemście, władzy, spisku i wielkich pieniądzach. Trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony historia intrygi zorganizowanej przez miliardera, właściciela serwisu PayPal Petera Thiela - z udziałem najbardziej znanego na świecie zapaśnika Hulka Hogana - udowadnia, że tam, gdzie w grę wchodzi żądza zemsty w połączeniu z milionami dolarów, nic nie jest takie, jakie się pozornie wydaje. Autor pokazuje, że chęć rewanżu za coś tak teoretycznie błahego jak plotka może doprowadzić do zniszczenia imperium medialnego. Rozmawia z osobami biorącymi udział w spisku i odsłania kulisy niezwykle drobiazgowego podstępu, w który zamieszani są milionerzy, miliarderzy, gwiazdy sportu i kina. Stawia pytania z jednej strony o kwestię wolności prasy i wypowiedzi we współczesnym społeczeństwie, z drugiej - o etykę postępowania mediów i najbogatszych ludzi na świecie. Czy pieniądze pozwalają miliarderom na przekraczanie granic? Czy prywatność jest wartością, której naruszenie kosztuje setki milionów dolarów? Jaką rolę odgrywa w tym swoboda wypowiedzi? To tylko niektóre kwestie pojawiające się w książce brawurowo opisującej pełną kontrowersji intrygę zakończoną jednym z najsłynniejszych procesów sądowych w dziejach USA.


Po bardzo udanej książce "Ego to twój wróg" postanowiłem sięgnąć po kolejną pozycję autora. Ocena na GR bilska 4.0 napawała optymizmem, bo jednak gatunek poradniko-reportaży nie cieszy się zbyt optymistycznymi opiniami i wzięciem. Jakież było moje rozczarowanie, gdy zacząłem ją czytać, a właściwie próbując wciągnąć się w historię, zauważyłem, że czytam w kółko o tym samym. Miałem nawet wrażenie, że przysnąłem ze słuchawkami na uszach i włączyłem słuchanie od początku, ale nie. Ta książka to jedno wielkie powtarzanie w kółko tego samego, z ogólnie znanym finałem (sprawa była dość głośna). Autorowi należy się medal z kartofla za spłodzenie 340 stron tych głupot i totalne skopanie dobrego wrażenia po innej swojej książce.

Nie polecam, nie warto tracić na nią czasu, życie jest za krótkie.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
354/2022
#bookmeter #reportazbookmeter
Pobierz ali3en - 2779 + 1 = 2780

Tytuł: Anatomia intrygi. Opowieść o spisku wartym miliony...
źródło: comment_1671390652TFAFnNhEswjy9q0s9Zjp20.jpg