Wpis z mikrobloga

Posiada ktoś PNY RTX 4090 XLR8 Gaming VERTO EPIC-X RGB Triple Fan 24GB? (Co za nazwa tak przy okazji) Jak wam się sprawuje/ cewki nie piszczą?

Kupiłem kilka dni temu 4090 Windforce, ale teraz widzę, że w/w kartę mógłbym dostać za 1200zl mniej w porównaniu do tego co zapłaciłem za Windforce, więc rozważam zwrócenie Windforce i kupienie PNY po niższej cenie.

Co do swojej sztuki nie mam żadnych zastrzeżeń, temperatury są ok/ zero piszczących cewek.

#pcmasterrace
  • 7
  • 0
@majk3l jeśli dobrze pamiętam Windforce też ma 14 faz. Z tego co czytałem to nawet te najsłabsze wersje 4090-tki są wystarczająco mocne, więc chyba nie ma co się martwić.

A jak wyglądają u ciebie temperatury przy dłuższych sesjach pod obciążeniem?

U mnie przy parugodzinnej sesji w Metro Exodus EE (detale wymaksowane oczywiście):

- gpu max temp 70c
- memory junction max temp 72c
- hot spot max temp 79c
A jak wyglądają u ciebie temperatury przy dłuższych sesjach pod obciążeniem?


@don_baltazar: nie używam na co dzień, miałem ją do testowania tylko chwilę, ale z tego co pamiętam była ciut gorętsza (hotspot), no ale generalnie nie jest to jakaś uznana marka na rynku.

Z jednej strony może być warto oszczędzić tysiaka, ale ja nie wiem czy bym wymieniał, w końcu Giguś daje 4 lata gwarki po rejestracji :-)

A jakbyś mógł
  • 0
@majk3l na moment kiedy kupowałem swojego Windforce, to był dostępny za 10.7k, (przez chwilę była opcją za 10k w xkomie, bo pojawiły się w piątek, ale znowu ich nie ma)

A co do PNY i ewentualnie Gainwarda/Palita (jeśli by były dostępne przez internet lub w pobliskich sklepach), to jest kod w media-expert, który obniża cenę o 100zl, za każdy 1000 wartości początkowej produktu. Czyli karty po 10.5k można kupić za 9.5k
@don_baltazar: słaba sekcja to ryzyko nie polubienia się z zasilaczem. Miałem bquieta 850w golda i nie podeszła mu Inno3d 4090 14 faz mimo mocy ograniczonej na 450w. Wymiana na 1200w titanium i chodzi jak wściekłe. Tyle że za mniejszą dopłatę mogłem brać TUFa i nie musieć wymieniać zasilacza.