Wpis z mikrobloga

masz plytke z informacja o mocy.


@Ja-qb: ehh znasz jakąś lodówkę która pracuje 24/dobę? Niestety na starych żadnego info o realnym zużyciu nie podawali, a nawet jakby podali to cholera wie w jakich warunkach.
W nowych już trudno znaleźć info o mocy, co ciekawe wcale nie będzie dużo niższa niż w starych urządzeniach. Po prostu izolacja i sprawność jest wyższa
Natomiast z pewnością będzie z połowę cichsza.


@Jarek_P: nie rozpędzał bym się, rodzice jeszcze mają zamrażarkę z początku lat 90 wg naklejek z jakimś włoskim kompresorem i to jest cichutkie, cichsze niż nowe lodówki ze zwykłym kompresorem
@wypokowy_expert: oceniam po tej, którą mieli moi rodzice, polski "Pingwin" - żarła prąd jak głupia, jej kompresor było w nocy w całym mieszkaniu słychać (tak, była wypoziomowana, nawet jakieś filcowe podkładki pod nóżkami miała). W rodzinie ktoś miał jeszcze taką z klapą, też narzekał. Nie wiem, jaką ma OP, nie rozpoznaję tego logo. W sumie sam musi ocenić, choćby porównując tabliczki znamionowe, czy warto zmieniać. Nawet jeśli ta jest z tych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wypokowy_expert: masz racje, pobor mocy jest dopiero informacja wyjsciowa. Potem jednak mozna sprawdzic przez jaki czas dziennie pracuje dana lodowka i mamy (orientacyjne) zuzycie dzienne.
@Jarek_P: to zgredy jakiegoś farta miały, bo najgłośniejszy w tej zamrażarce jest termostat. A op to nie wiadomo co ma, bo to zjdcie z olxa więc raczej nie jego.

@wszystko_wiem: te typowe gniazdka na fifirifi chojowo mierzą obciążenia inne niż rezystancyjne, tam pajety pisza U*I=P i fajrant. Ktoś kiedyś wrzucał dane że zwykłej pompy indukcyjnej i wychodziło tam cos fi 0.99 no na pewno.

@Ja-qb: trzeba by typowy miernik
@speedygonzales1: a potem że tak bo robiłem pomiary u rodziców.

Mają taką zamrażarkę co ma chyba ze 25-30 lat.
Dzienne zużycie to około 2kWh gdzie nie jest w ogóle otwierana w ciągu dnia.

Dla porównania mają samsunga side by side (ma z 10 lat), dużo uzywany i jego konsumpcja to około 1.7kWh na dobę