Wpis z mikrobloga

  • 5
2766 + 1 = 2767

Tytuł: Infiltratorzy
Autor: David Morrell
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: ★★★★★★★
Tłumacz: Andrzej Szulc
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 352
Forma książki: e-book, audiobook
Pierwszy tom cyklu z Frankiem Balengerem.

Kolejny cykl autora książek o Rambo, tym razem z nowym bohaterem i zupełnie innym pomysłem na książki, choć dalej ze szczyptą klimatu Rambo ;)
5 śmiałków zbiera się przed hotelem Paragon, zbudowanym przez ekscentrycznego i tajemniczego właściciela. Według wszelkich poszlak hotel jest opuszczony, a w kolejnym tygodniu ma zostać zburzony, by na jego miejsce powstało coś innego (autor o tym wspomina, ale jest to nieistotne). Główną zasadą naszych śmiałków jest zostawienie miejsca po sobie w stanie nienaruszonym. Jednym z nich jest Frank Balenger, który pod przykrywką pisarza chce towarzyszyć im w wyprawie. Wedlug profesora - inicjatora wyprawy, w hotelu znajdują się kosztowności i złoto należące do właściciela i gości, bo hotel został wiele lat wcześniej opuszczony w pośpiechu.

Książka ma ciekawy pomysł na siebie, przyjemne zagadki i jest wciągająca, natomiast elementy rambo i wybuchy rujnują całkowicie jej klimat, a szkoda, bo zapowiadało się dużo lepiej. Mam wrażenie, że autor na siłę chciał skomplikować i tak nie łątwą wyprawę bohaterom i przedobrzył. Jestem zawiedziony, bo polubiłem lekkość pióra Morrella i tego, jak łatwo się przy jego książkach zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, jakby oglądało się niewymagający film sensacyjny.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
352/2022
#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1671298208HzU65XEGzz3pT5KmqvRwPy.jpg