Wpis z mikrobloga

Kilka przemyśleń na temat protestu poborowego w Krakowie
1. Szacun dla przemawiającego pana z długimi włosami. Mówił konkretnie i sensownie. Nie wyzywał nikogo i nie dzielił protestujących.
**2. Brak szacunku dla gościa z lewicy(?) - chodzi mi o tego, który gadał najdłużej, taki w wieku 30-35 lat. Gość chyba zapomniał, że przyszliśmy protestować przeciwko poborowi, a nie przeciwko Kościołowi albo PiSowi. Przypominam, że ŻADNA PARTIA nie była przeciwna ustawie. Jedynie część konfederacji się wstrzymała. Dlatego teraz je*anie tylko po PiSie i Solidarnej Polsce jest bez sensu, bo Lewica tak samo jest za poborem.
Przypominam, że na protest przyszły osoby od lewa do prawa, ateiści i katolicy. Nie ma sensu atakować jednej strony sceny politycznej albo Kościoła.**
3. Libertarianie to partia żart, nawet Młodzież Wszechpolska jest lepiej zorganizowana. To co się wydarzyło w Warszawie to XD Mam nadzieję, że się jakoś zrehabilitują
4. Każdy protestujący powinien zachęcać swoich znajomych do protestowania. Gdyby każdy wziął ze 3-4 kolegów to mielibyśmy przyzwoitą frekwencję.

#protest #krakow #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 44
@damienbudzik: Po tej "partii" libertarianie się nie dziwię. Kilka lat temu byłem nimi zainteresowany bo podobały mi się libertariańskie postulaty, niemniej mieli stronę internetową "partialibertarianie.pl" której przez długie lata nie zmieniali, nawet im zwracałem uwagę to nic nie odpowiedzieli sensownego poza tym że "strona jest w trakcie tworzenia" (tutaj brak zmian przez lata, already), nigdy nie uświadczyłem tam żadnego wartościowego contentu ani kontaktu czy informacji o członkach partii, pomimo że informowali,
2. Brak szacunku dla gościa z lewicy(?) - chodzi mi o tego, który gadał najdłużej, taki w wieku 30-35 lat. Gość chyba zapomniał, że przyszliśmy protestować przeciwko poborowi, a nie przeciwko Kościołowi albo PiSowi. Przypominam, że ŻADNA PARTIA nie była przeciwna ustawie. Jedynie część konfederacji się wstrzymała. Dlatego teraz je*anie tylko po PiSie i Solidarnej Polsce jest bez sensu, bo Lewica tak samo jest za poborem.

Przypominam, że na protest przyszły osoby
@damienbudzik: Ilu ludzi przyszło? Ja przyjechałbym nawet z Wrocławia, ale... uznałem, że najpierw niech ci z kategorią A walczą... Gdyby był sukces, wybuchły kolejne protesty... się dołączę. Bo nie będę wyręczał innych w tak ważnej sprawie, jeśli nie chcą d... ruszyć.
Gość chyba zapomniał, że przyszliśmy protestować przeciwko poborowi, a nie przeciwko Kościołowi albo PiSowi. Przypominam, że ŻADNA PARTIA nie była przeciwna ustawie. Jedynie część konfederacji się wstrzymała.


@damienbudzik: xDDDD, a kto tą ustawę przygotował i przepchnął te zapisy pod płaszczykiem walki z rosją?
@Mq555: Tak, jesteśmy zarejestrowaną partią polityczną. Nasi działacze to młodzież spoza polityki, która pracuje kosztem czasu prywatnego wyłącznie dla idei, nie przyjmujemy darowizn, nie pobieramy składek, nie mamy nawet konta w banku, więc widać to po takich rzeczach jak www. Ale cały czas się rozwijamy i ulepszamy organizacyjnie, zaczynaliśmy od zera w 2019 roku i mamy ogromne postępy i będzie coraz lepiej. Można nas wspomóc wyłącznie przez dołączenie (mail na deklaracje@libertarianie.org).