Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DJ007: @europa:
PBR.A kosztuje $8.26
Przez ostatnie 12 miesięcy wypłacili $6.35 dywidendy

Śmieszne kreski śmiesznymi kreskami, ale spolka która zarabia pieniądze i jest absurdalnie tania nie spadnie nie wiadomo ile bo tak komuś wychodzi
  • Odpowiedz
Może zamiast wykresu ceny akcji należy spojrzeć na wykres kapitału przy kupnie spółki.

Jak się uwzględni dywidendę to może śmieszne kreski nie będą wskazyc kibla tylko moon


@151346136: Dywidenda na stooq jest już uwzględniona więc korekty są na wykresie zrobione. Jak cena kieruje się w kiblel to dywidenda nie jest nawet nagrodą pocieszenia.
Ty napisałeś, że jest tanio i uzasadniasz to po swojemu. Ja uważam, że trend spadkowy jest gówniany do kupna i uzasadniam po swojemu. Dla mnie kupowanie tylko z powodu dywidendy to nigdy nie był powód.
Cena ma iść w górę mimo dywidend i to jest dla mnie prawdziwa perełka na rynku akcji, a nie cykliczne gnioty, które recesja może przewalcować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DJ007: ten wykres pokazuje zła klasę akcji
Wpisz pbr-a na stooq
Ta seria płaci dywidende, tamta nie

Momentum i powrót do średniej to oczywiście udowodnione efekty, ale fundamentalne właściwości spółki są ostatecznie najważniejsze.

Dobra spółka produkująca pieniądze i 80% dividend yield to chyba jednak zarabianie. Chyba zostanę z kasą przy 80% div yield co by się z kursem nie stało
  • Odpowiedz
ale fundamentalne właściwości spółki są ostatecznie najważniejsze


@151346136: LOL. Wyceny i fundamenty są niczym przy globalnych trendach i przepływie kapitału. A sama identyfikacja kierunku trendu jest szybsza niż tony analiz makro i nawet dziecko widzi różnicę pomiędzy wykresem nachylonym w górę i nachylonym w dół. Stosunek spółek up/down w hossie i w bessie można policzyć. W hossie nawet losowy dobór pozwala zarobić, a w bessie nawet cudeńka zniżkują.
Zaklinanie rzeczywistości,
DJ007 - > ale fundamentalne właściwości spółki są ostatecznie najważniejsze

@15134...

źródło: comment_1671293174KDYSD8PKGZpkWMBvrS3Xl6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DJ007: Kiedy słyszę o tym, że to fundamenty są najważniejsze zawsze mam ochotę wkleić wykres McDonalda z lat 70-tych. Owszem słynne fundamenty mają jakieś znaczenie, ale nie wolno pomijać wszystkiego wokół. Poniższy wykres polecam również fanom Tesli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Patrząc na niego widzę, że krzywa zysków rośnie bardzo stabilnie przez całe lata 70-te. A jak w tym czasie zachowuje się kurs? Zatem, w którym
Sabarolus - @DJ007: Kiedy słyszę o tym, że to fundamenty są najważniejsze zawsze mam ...

źródło: comment_1671301933bSj0QMu7ysgvXf9gcqOx3J.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Oczywiście po 81r. McDonalds ruszył w górę wraz z całym rynkiem w największą hossę jaką przeżył rynek amerykański, która zakończyła się tak naprawdę dopiero 03.2000. Ale ile osób, które kupowały akcje w 1972 wytrzymało do tego czasu?


@Sabarolus: Obdzierasz z pięknych marzeń. Bo przecież do zarabiania wystarczy dużo czytać o spółce i znać wyniki, prawda?
  • Odpowiedz
@DJ007: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ta omawiana spółka to typowa cykliczna z rynków wschodzących (tutaj Brazylia). Pewnie wielu mnie zje, ale kupowanie takich w oparciu o fundamenty to jak kupowanie naszego rodzimego JSW, KGHMu albo Bogdanki tylko dlatego, że wskaźniki mówią, że są "tanie". One mogą być śmiesznie tanie, a i tak nie ma będzie to mieć żadnego znaczenia.
  • Odpowiedz