Wpis z mikrobloga

Do uczniów ukraińskich szkół, którzy w niedalekiej przeszłości szkolili się w obiektach batalionów, zaczynają napływać wezwania do wcielenia do armii ukraińskiej. Na zdjęciu dokument, który zobowiązuje szesnastoletniego chłopaka z Ternopolu do stawienia się w urzędzie werbunkowym.


Chyba zaczynają się im tam poważne problemy kadrowe na froncie.

#wojna #ukraina #rosja
herbatawkuflu - > Do uczniów ukraińskich szkół, którzy w niedalekiej przeszłości szko...

źródło: comment_1671242440KKVrnnvJs4H19KQBHavGYD.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@herbatawkuflu: w Bachmucie trup ściele się gęsto po jednej i drugiej stronie ale brać 16 latków to jednak przeginka na początku myślałem że to o ruskich chodzi bo tam to by nie było nic nadzwyczajnego ale jak widać propaganda którą nam serwują że UA ma mnóstwo ludzi tylko sprzętu im brakuje to bujda
  • Odpowiedz
  • 1
@mial85 Von Der Layen wymsknęło sie zdanie (może celowo? ), że poległo już 100tys ukraińskich żołnierzy. Inne plotki mówiły o tym że 70% jest martwa lub niezdolna do walki.

Takie wezwania na pewno mówią że coś w tym może być.
  • Odpowiedz
  • 1
@mial85 ja słyszałem, że ruskie czekają już tylko na mróz żeby ciężki sprzęt mógł sobie zamarznietej ziemi przejechać. Cześć armi z mobilizacji jest już na froncie. Ale większość czeka
  • Odpowiedz
@herbatawkuflu: Czas zginąć za ojczyznę i za pokój w Europie ( ͡° ͜ʖ ͡°) koleżanki skaczą po europejczykach i innych nacjach w klubach w całej unii a 16 letni saszka złoży ofiarę z krwi za nasza wolność, czy to nie romantyczne?
  • Odpowiedz
@herbatawkuflu: dzisiaj słyszałem wypowiedz jakiegoś kacapa z russia 1 bodajże że Polska szykuje się do wojny na wiosnę żeby zaatakować rosje i konflikt z NATO zdaje sie nieunikniony obawiam się że te kacapy knują tam atak na Polskę powiedzą tak jak na Ukrainie że musza zaatakować zanim to my rzekomo zaatakujemy
  • Odpowiedz
@herbatawkuflu: @mial85: co za #!$%@? xD
Aż sprawdziłem i to fake, rozpowszechniony przez Panusiakow i resztę. Sprawdźcie coś zanim wrzucicie geniusze bo wstyd przynosicie.
Po drugie, dosłownie armia ukraińska do tej pory odmawia części osobom poboru bo nie są w stanie ich przeszkolić a wy uważacie, że biorą nastolatków?
  • Odpowiedz
@mial85 ja słyszałem, że ruskie czekają już tylko na mróz żeby ciężki sprzęt mógł sobie zamarznietej ziemi przejechać. Cześć armi z mobilizacji jest już na froncie. Ale większość czeka


@herbatawkuflu: @mial85: szkolą ich niestety dość intensywnie i za jakiś miesiąc będą mieli rezerwę strategiczną na poziomie 200 tys ludzi. Atak na Kijów wydaje mi się mało prawdopodobny ale Charkow może być celem.
Wykop powszechnie nie docenia samej liczby żołnierzy na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@herbatawkuflu: @mial85: co za #!$%@? xD

Aż sprawdziłem i to fake, rozpowszechniony przez Panusiakow i resztę. Sprawdźcie coś zanim wrzucicie geniusze bo wstyd przynosicie.

Po drugie, dosłownie armia ukraińska do tej pory odmawia części osobom poboru bo nie są w stanie ich przeszkolić a wy uważacie, że biorą nastolatków?

@rezydenttomek: dokładnie :D koleżanka z pracy (ukrainka) mówiła, że masa mężczyzn wróciła na Ukrainę żeby walczyć i siedzą #!$%@? bo
  • Odpowiedz