Wpis z mikrobloga

Nawiązując do wpisu z polskimi rentownościami sprzed tygodnia:
https://www.wykop.pl/wpis/69395059/z-ciekawostek-jeszcze-rentownosc-polskich-10latek-/

Test dolnej krawędzi kanału można uznać za zaliczony i rynek faktycznie zawrócił. Złotówka dostała lekko po głowie i z giełdy uszło nieco powietrza. Czysto technicznie patrząc, to nic gwałtownego jednak się jeszcze nie wydarzyło. Fajerwerki powinny nastąpić dopiero po przełamaniu maksa z ostatniego tygodnia.
Druga strona medalu to oczywiście wyłamanie dołem z kanału. Wszystko na rynku jest teoretycznie możliwe, ale nadal trudno mi sobie ten scenariusz wyobrazić w obecnym klimacie rynkowym.
#gielda #smiesznekreski #obligacje
Pobierz DJ007 - Nawiązując do wpisu z polskimi rentownościami sprzed tygodnia:
https://www.w...
źródło: comment_1671196686Ju0XSJWIkZidGESNeUDktq.jpg
  • 7
Druga strona medalu to oczywiście wyłamanie dołem z kanału. Wszystko na rynku jest teoretycznie możliwe, ale nadal trudno mi sobie ten scenariusz wyobrazić w obecnym klimacie rynkowym.


@DJ007: imo w średnim terminie chyba tylko, niespodziewane wydarzenie płynnościowe: likwidacja ogromnego funduszu, niekontrolowany upadek banku, firmy ubepieczeniowej umoczonej w derywaty - cokolwiek dającego nadzieję na szybką recesję, która "wyleczy" nas z inflacji. Ostatecznie zresztą w mojej opinii jedynie recesja pozwoli rentownościom na spadek
imo w średnim terminie chyba tylko, niespodziewane wydarzenie płynnościowe: likwidacja ogromnego funduszu, niekontrolowany upadek banku, firmy ubepieczeniowej umoczonej w derywaty - cokolwiek dającego nadzieję na szybką recesję, która "wyleczy" nas z inflacji.


@Sabarolus: Tylko czy ktoś znowu by nie wpadł na pomysł, by problem wyleczyć luzowaniem?
Tylko czy ktoś znowu by nie wpadł na pomysł, by problem wyleczyć luzowaniem?


@DJ007: prawdopodobnie to będzie lekarstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powell, w którejś ze swoich wypowiedzi zasugerował zresztą (nie wprost), że lek na recesję znają więc wolą nawet zaryzykować recesję. Niemniej trzeba im oddać, że przed 2020 polityka banków centralnych mimo, że skrajnie luźna skutecznie budowała jedynie inflacje aktywów wszelakich. To co (w mojej opinii)
Nie zdziwi mnie jeżeli na kolejną recesję zobaczymy jeszcze większą stymulację fiskalną niż w czasie covid.


@Sabarolus: A tak na Twój -nos kiedy widzisz finał recesji?
@DJ007: to jest dobre pytanie, chociaż na tę chwilę myślę ważniejszym jest pytanie - Czy będzie, a jeżeli tak to kiedy się zacznie. I tutaj zaczyna się całe spektrum możliwości (moje przemyślenia dotyczą USA)
- Rynek obligacji "mówi, że jesteśmy blisko"; ponad 80% krzywych rentowności w USA jest odwrócone - historycznie zawsze zwiastowało to recesję. Ba! Nawet krzywa rentowności niemieckich bundów i naszych polskich skarbówek jest odwrócona.
- Na amerykańskim rynku