Wpis z mikrobloga

Co polecacie do postawienia serwera w grze valheim? Raczej więcej niż 10 osób nie będzie. Myślałem nad ovh essential lub webh standard czy może coś innego? Z tego co widzę starczył by procesor 1 rdzeń i 4 gb ramu, ale nie widzę nic ciekawego w takim ustawieniu.
#serwery #vps #valheim
  • 6
@Issei: Oj nie, napewno nie 4GB, im więcej mapy odkrywacie tym więcej RAM zżera serwer.
Rok temu graliśmy z znajomymi i doszliśmy do około 16GB RAM zużycia!
@spevil: hmm, na reddicie pisali, że po nawet 100 daniach 5-6 graczy nie dobiło do 3 gb. Grałeś na dedykowanym? Najwyżej postawię dedykowanego na swoim komputerze i będę obserwował jak wygląda to.
@Issei: Proxmox w OVH, VM na debianie, virtio balloon i wskazania nie przekłamywały. Może teraz cos poprawili, ale na pewno nie schodziłbym niżej niż 8GB.

Dużo eksplorowaliśmy w 3 graczy, im więcej mapy odkrytej tym więcej RAM uciekało
@Let_Me_2_Be: @cubus92: Testowałem grę na dwa sposoby. Pierwszy robiąc serwer w grze, czyli udostępniasz kod dołączenia, inni wpisują i gracie. Wszystko było ok. Później próbowałem robić dedykowany serwer na komputerze z którego grałem by pozwolić innym grać kiedy nie miałem uruchomionej gry, no i już nie było tak kolorowo bo nawet jako host odczuwałem po prostu lagi. Np uderzając w drzewo czasem obrażenia pojawiały się od razu, a momentami odczuwalnie