Wpis z mikrobloga

Czołem, Murki i Murabelki, pora na drugie #rozdajo z okazji premiery "Raport SMART HOME" #raportsmarthome. To trzeci rok z rzędu, gdy wydajemy własny magazyn! Zarówno najnowszy numer, jak i poprzednie dostępne TUTAJ.

Wśród plusujących wylosuję 3 osoby, które otrzymają:
- Książka "10 mitów inteligentnych domów"
- Papierowe wydanie czasopisma "SMART HOME Raport 2021" i najnowszy "SMART HOME Raport 2022"
- gadżet firmowy Futunext (więcej o nas na www.futunext.com - robimy inteligentne domy, projektujemy, instalujemy, doradzamy, działamy w całej Polsce)

+ klasycznie najbardziej plusowany mem o Smart Home otrzyma nagrodę specjalną :)

Jakie oszczędności generuje inteligentny dom? (str. 14)

Cały artykuł znajdziecie w magazynie, a poniżej przykład z mojego domu. W grudniu zeszłego roku nie miałem jeszcze wdrożonego sterowania ogrzewaniem za pomocą Smart Home, a w tym roku już mam. Wyniki poniżej (listopad wyszedł analogicznie pod kątem oszczędności)

Zwycięzcy zeszłotygodniowego rozdajo - gratulacje!:
@Hue_Hue @wykopuser @100twarzygrzybiarzy
a za najlepszy mem - @dran2
Podeślijcie na PW adres do wysyłki (wysyłka listem - Poczta Polska, nie paczkomatem)
Szloch - Czołem, Murki i Murabelki, pora na drugie #rozdajo z okazji premiery "Raport...

źródło: comment_1671186180KZ9POH0y2NZiJzmlWWyMtC.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@majk90 skąd w Tobie tyle jadu i złośliwości? Na pewno rozumiesz, że w inżynierii można osiągnąć rezultat na wiele sposobów. I gdyby mój klient chciał tylko sterować ogrzewaniem, to nie sprzedawanym mu kompleksowego systemu Smart Home w standardzie knx.
  • Odpowiedz
skąd w Tobie tyle jadu i złośliwości?


@Szloch: nie mierz wszystkich swoja miarą, Panie Snowflake.
Nie wiem czego oczekiwal Twoj klient i co mu sprzedales i w ogole sie do tego nie odnosze. Podwazam tylko teze, ze osiagniety efekt wynika TYLKO z zastosowania KNX. Jak kolega @dzek pisal - 5%, moze 10% to zasluga KNX. Reszta wynika albo ze zmiany przywyczajeń, albo z totalnej rozpierduchy w nastawach, ktora mozna
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@majk90 Myślę, że daleko mi do snowflake, za to szanuje dyskusję merytoryczną. A to na przykład taka, gdzie rozmówca zapozna się z przedstawionymi informacjami. Ty nie włożyłeś tego wysiłku, więc nie dziw się, że odbieram twoje komentarze jako zgryźliwe, jadowite i nie wnoszące za wiele. Nie przeczytałeś nawet, że jest to instalacja moja, nie u klienta. Wyniki, które przedstawiłem i oszczędności rok do roku są autentyczne i pochodzą z procesu, który
  • Odpowiedz
@Szloch: Jak temperatura rosła / spadała w czasie to sterownik nie ogarniał faktu, że na podłogówkę trzeba poczekać. Być może za rzadkie próbkowanie.
Oszczędności? Im niższą temperaturą grzejesz tym większą sprawność ma wymiennik w kotle.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jarzyn123 jak pisałem wyżej, sterowanie w 2021 opierało się na krzywej grzewczej i czujniku temperatury zewnętrznej w kotle, tego układu nie dało się wyregulować lepiej.
  • Odpowiedz
@Szloch: Cóż, życie. U mnie po prostu działa. Inny dom / inny sterownik / prawidłowe nastawy przepływów. Z tym ostatnim to na początku jeszcze miesiąc doregulowywałem.
  • Odpowiedz