Wpis z mikrobloga

Chciałbym zbudowac dla swoich małych dzieci platformę drewniana dookoła drzewa. Taką 3m na 3m.

Platforma miała by być na wysokości 1m (bezpiecznie), teren nie jest idealnie plaski. Nie mam doświadczenia w konstrukcjach drewnianych, ale chciałbym się nauczyć - skąd można? Na yt nie widziałem takich bardziej dokładnych turtoriali - myślałem, żeby Ew. Wynająć cieślę i asystować przy pracy ale ciężko znaleźć fachowca.

Jak byście do tego podeszli?
#dom #budownictwo #drewno
  • 8
@GermanParis: ja bym ci tylko chciał zwrócić uwagę że wysokość 1 metra nie ma nic wspólnego, bezpieczeństwem. Dla testu stań na drabinie na 3-4szczeblu i się z niej #!$%@? - mało zachęcająca wizja co?
@MrFen: 1m z miękkim podłożem wydaję mi się w miarę bezpieczna wysokością dla ogarniętych dzieci - ale może faktycznie zmniejszę do 75cm, a ściankę wspinaczkową (jak w linku powyżej) zrobię nie na na równo.
@GermanParis na YT jest masa wiedzy ale najlepiej szukać po angielsku. Jest sporo książek o stolarstwie też po angielsku. Te starszej daty są dostępne w pdf za darmo na różnych portalach. Ja latem będę robił dom na drzewie na 2-3m z kładkami linowymi na córki i dla siebie :D Skąd jesteś?