Wpis z mikrobloga

#hoi4 #hoiiv #paradox #strategie

Gram tymi gorszymi stanami, czyli czerwonymi i alianci wypowiedzieli mi wojnę, Czy jest tutaj ktoś kto mi elegancko wytłumaczy strategie na podbicie Londynu i Paryża? Mam piechotę morską i spadochroniarzy ale nie wiem jak ich używać za bardzo
  • 3
Musisz mieć dominację na morzu żeby robić desanty. Ja tam lubię w dywizji marines mieć czołgi, wysadzić ekipę obok miasta z portem i zająć je z lądu. No i wiadomo że warto mieć przewagę w powietrzu. Jeśli chodzi o spadochroniarzy to ja umiem ich tylko wysłać na pewną śmierć.
@harnasiek: Spadochroniarzy wysyła się nie na jednostki wroga, tylko na ich tyły, żeby je odciąć i otoczyć regularnymi dywizjami. Opłaca się ich używać i zrzucać tylko w większej ilości, więc jak masz zrobić 3-4 dywizje spadochronowe to lepiej nie rób ich w ogóle
@harnasiek:
- Naval bomber potrafią rozwalić dużo, ale podatne na AA samolotów takżę uważaj. Mimo wszystko koszty straconych naval bomberów zwykle będą przewyższać koszt ciężkiego statku.
- Destroyery słuzą do niszczenia ubootów i samolotów oraz robią
- Cruisery i te inne służą do posiadania dużej stali do dominacji i to główne mięso.

- Japonia i USA z racji dużych odległości morskich używają lotniskowców, coś co UK, Niemcom nie było potrzebne bo