Wpis z mikrobloga

Mirki,
Jeśli ubezpieczam pierwszy raz samochód w UK a miałem ubezpieczenie na motor do tej pory 3 lata to NCB się liczy z motoru?
Jak mam potwierdzić to dla nowego ubezpieczyciela?
Pisać emaila do ostatniego ubezpieczyciela żeby mi wystawił referencje NCB czy jak to działa?
Bonie chcę wpisać w nową polisę złe bo potem się okaże że inna firma by miała taniej jeśli mi nie uznają zniżek.
#uk
Bez zniżek mam £1100 a zniżkami pokazują £770.

#ubezpieczenia
#prawo
#pytanie
#pytaniedoeksperta
#porady
#samochody
#motocykle
#motoryzacja
  • 22
@adamsowaanon nie, nie liczy się . ubezpieczenie na motor , samochód i Vana to 3 różne ubezpieczenia , które się nie "przenoszą " . Ale, warto rozważyć dodanie milfa do ubezpieczenia , jako drugiego , lub nawet pierwszego kierowcę ( sprawdź obie opcje ) . Zawsze o dziwo kobieta w ubezpieczeniu obniża cenę ubezpieczenia , bynajmniej w moim wypadku .
@adamsowaanon: zazwyczaj ubezpieczyciel wraz z zakończeniem polisy sam wysyła NCB Proof, ewentualnie możesz pobrać od nich ze strony lub zadzwonić i poprosić o wysłanie. Spotkałem się też z sytuacją, że mój nowy ubezpieczyciel sam wymienił się informacjami z poprzednim i nie musiałem nic robić.
@adamsowaanon : Zależy od tego ile wpisałeś. Jeśli podałeś 9000 a zrobisz 10000 to jeszcze ujdzie. Ale jak zrobisz 8000 a podałeś 2000 to przy ewentualnej kolizji to mogą być problemy, chociaż mnie nikt o to nie pytał przy dzwonię, może sami sprawdzili, ale miałem mniej więcej zgodne z prawdą. I nie bierz czarnej skrzynki, zbyt mały zysk do strat.
@adamsowaanon:

Nie jestem pewny co do transferu zniżek pomiędzy motorem, a samochodem, lecz wypełniając quote często jest pytanie na jakim pojeździe zostały uzyskane owe zniżki, więc logicznym wydaje się, że można. Na pewno nie możesz użyć tych samych zniżek na dwóch pojazdach jednocześnie.

Poza tym warto ubezpieczyć się od utraty zniżek (koszt około 50£/rok) i szukać ubezpieczenia Full Comprehensive, często wychodzi taniej niż Third Party, Theft & Fire.
@smyrtus: @Jabud: @pampuszek:
A jeszcze jedno pytanie.
W wyszukiwarce pytają o służbowy samochód.
Czy skoro jeżdżę tirem na codzień i firma mnie tam ubezpieczyła to mogę zaznaczyć
Company car without social, domestic pleasure use?

Daje to zniżkę ponad 300£ na rok za 5 lat bezszkodowej jazdy służbowym tirem. Co jest prawdą
@adamsowaanon : Ciężko mi powiedzieć jak to wygląda z company car, bo nie miałem do czynienia. Ale jak brałem ubezpieczenie na swój to już miałem rok jako second driver na drugim samochodzie, ale prywatnym, ale z tego co pamiętam to też obniżało. Tak na chłopski rozum to twoje też jest zgodne z prawdą, więc ja bym zaznaczył. Jeśli chcesz mieć pewność to wejdź na jakiś admiral.com i zapytaj na czacie.
@adamsowaanon : I tak pewnie będzie, według mnie na 90% będziesz mógł to zaliczyć jako doświadczenie na innym samochodzie, ale łatwiej się teraz dowiedzieć na 100% niż później to odkręcać, więc mi nie wierz tylko zapytaj na czacie.
@adamsowaanon: koniecznie dodaj ubezpieczenie zniżek i sprawdź cenę. Dla ubezpieczyciela najlepiej jak jesteś Home Owner, masz dzieci, ubezpieczyć zniżki i bierzesz full comprehensive. Jesteś wtedy postrzegany jako rozsądny kierowca, ale broń boże nie kłamać w quote z takimi rzeczami. No i wiadomo, najlepiej zapłacić za rok z góry.

Black boxa bym unikał jeśli kwota ubezpieczenia nie jest jakaś astronomiczna.
@smyrtus: dodatkowo, jeśli robisz przez porownywarki i pokaże Ci, że np. Aviva najtansza, to edytuj potem quote na stronie Avivy i go przeleć od początku, na stronie danej firmy mogą być dodatkowe pytania, których porównywarka nie wypełnia i dzięki temu może kilka funtów jeszcze zostać w kieszeni.
Home Owner, masz dzieci


@smyrtus: tego jeszcze nie mam, ale dzięki za wiele rad, jestem i tak zadowolony z ceny, £750 za polisę, za silnik 1.9 skoda octavia, 2014 rok, i mieszkam w bez podjazdu w mieszkaniu,
Za rok będę dalej działał.