Wpis z mikrobloga

Ile placiliscie w tym roku za full przeglad z wymiana filtrow i olejow w ASO Audi? Robił ktoś może w Krk i ma jakies doświadczenia bądź przestrogę ktorego ASO unikac? Bo zastanawiam sie czy ten pakiet na 3 lata jest opłacalny.
#audi #przeglad
  • 7
@pepsi22323: Po pierwsze to dopytaj, czy przy tym pakiecie możesz robić przeglądy kiedy chcesz czy tylko kiedy musisz. Już pal sześć, że pakiet pewnie obejmuje wymianę oleju co 30 tys km, a już ci koledzy powyżej napisali że to nienajlepszy pomysł (a i ja się z tym zgadzam). Ale poza tym to może działać tak, że komputer w samochodzie napisze "zmień olej" i masz ileś tam km (500?) żeby pojechać do
@cochese: Mogę zapytać skąd doświadczenie/przekonanie że wymiana co 30kkm to średni pomysł? Chyba skracanie okresów serwisu ma sens tylko jeśli dużo się jeździ po mieście i planuje się używać auta przez 10 lat. Całe DE wymieniają co 30 i jakoś te silniki się nie sypią. Sam mam od nowości A4 B9 diesel już 130kkm nakulane serwisy co 30 i nic się nie dzieje z silnikiem, tyle ze 75% przebiegu to trasy.
@smash78: Wydłużone interwały serwisowe to kwestia "ekologii" w rozumieniu UE. Z technicznego punktu widzenia olej nadal należy wymieniać co 10-15 tysięcy. Oczywiście, przez 100, 150, może nawet 200 tysięcy nie zauważysz różnicy, więc jeżeli samochód bierzesz w leasing na 4 lata, gwarancji masz tyle samo, i jesteś pewien że po tych 4 latach oddasz go a nie wykupisz, to serwisujesz zgodnie z zaleceniami i elo, wygrywasz.