Wpis z mikrobloga

@kickfire: Oskar Perlin "Hiszpański dla początkujących". Przerób ten podręcznik w 2-4 miesiące i pykasz hiszpański na poziomie prostej komunikacji (plus indywidualna nauka słownictwa i wymowy). Tylko zanim się zabierzesz za czytanie osłuchaj się z wymową i zapoznaj z zasadami pisowni, zwłaszcza liter y,ll,j,ch,v,h itp; oraz akcenty graficzne, bo inaczej skrzywisz wymowę niewłaściwym akcentem.
https://allegro.pl/oferta/jezyk-hiszpanski-dla-poczatkujacych-oskar-perlin-12972031895
  • Odpowiedz
@kickfire: Może się dziwisz, że taka stara książka, ale to właśnie jest plus. Żadnych kolorowych rebusów i multi-kulti, sama esencja, świetne przykłady, super struktura. No i ceny 10zł nic z księgarni ci nie przebije. Nie ulegaj złudzeniu, że jak wywalisz 1000zł na podręczniki i abonamenty internetowe, to samo się nauczy. Ta książka plus ogólnodostępne materiały hiszpańskojęzyczne (teledyski+karaoke, seriale z dialogami i napisami po hiszp; darmowe apki typu super-memo do słówek
  • Odpowiedz
@mike78: O dzięki jeszcze raz za rozpisanie (). Btw. takie pytanie, czy do tej książki potrzebna jest płyta żeby ją przerabiać? Pytam, bo na allegro są jakieś nowsze wydania tej książki wraz z płytą. Zbędna jest do użytku?
  • Odpowiedz
@kickfire: nie jest niezbędna. Ja nie miałem jak się uczyłem. Pewnie lepiej mieć niż nie mieć, z drugiej strony istnieją opinie, że starsze wydania są lepsze. Ja miałem 1978 bez winyla.
  • Odpowiedz