Wpis z mikrobloga

Jak jest liczone to saldo początkowe w #ing dla oferty "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus"

Miałem na rachunku kwotę X, na konto oszczędnościowe przelałem z zewnątrz kwotę Y. W związku z tym posiadam w sumie X+Y
A oni mi liczą saldo początkowe jako Y-X, gdzie cała kwota Y to powinny być nowe środki ponieważ przyszły po otworzeniu rachunku.

#banki #kontooszczedniosciowe #finanse
  • 4
W obecnej promocji Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus oprocentowanie 8% dotyczy wyłącznie nowych środków, czyli oszczędności zgromadzonych powyżej salda początkowego, obliczonego na koniec 11.12.2022 r. Saldo początkowe liczymy ze wszystkich produktów oszczędnościowych.
@xxx12321_new:

I jeszcze uważaj na ten zapis w regulaminie:
„Aby otrzymać odsetki bonusowe Twoje Saldo końcowe musi być wyższe od Salda początkowego.”

Albo przenieś się do banku, gdzie nie zastawiają takich pułapek.
@ING_Bank_Slaski: No to właśnie o tym piszę.
Powiedzmy, że miałem 1'000 zł
Po uruchomieniu konta przelałem na nie z zewnątrz 10'000 zł.

W sumie na rachunkach mam teraz 11'000, saldo początkowe pokazuje mi poprawnie 1'000, ale już środki objęte promocją to 9'000.

@Mirste: No niestety. Banki mają tak przeważającą pozycję nad klientem, że właściwie jesteśmy zdani na ich łaskę i niełaskę. Gdyby nie aktualna sytuacja ekonomiczna to bym w ogóle