Wpis z mikrobloga

@ItsGrN: 6 czarnoskorych w reprezentacji Francji, z których ani jeden nie ma ani ojca ani matki Francuza, ma tyle samo sensu co mężczyźni udający kobiety startujący w zawodach kobiet. To nie ma nic wspolnego z rasizmem.
  • Odpowiedz
@ItsGrN Ja będę kibicował Argentynie, każdy rasistowski wpis przeciwko reprezentacji Argentyny będę zgłaszał do moderacji i prokuratury. Przypominam, że jak ktoś napisze o Messim kurdupel to jest to rasizm, gdyż na wzrost tak samo jak i na kolor skóry wpływu się nie ma.
  • Odpowiedz
@robertkk: To, że nie znasz ich prawa, nie oznacza, że jest to bez sensu. Nabycie obywatelstwa na mocy prawa ziemi (droit du sol) następuje, gdy rodzice dziecka urodzonego na terenie Francji są obcokrajowcami. Zgodnie z prawem Francji, mają więc obywatelstwo Francji i to kończy dyskusję.
  • Odpowiedz
@huragan_kelly: to prawo jest #!$%@? bo tak to kazdy imigrant dostaje obywatelstwo i twoj kraj reprezentuja ludzie z afryki. Ojciec mbappe chcial zeby jego syn dla kamerunu gral taki z niego francuz tyle ze poszlo o hajs.. Liczy sie pochodzenie a nie obywatelstwo bo o obywatelstwo francuskie latwo.. Prawda jest taka ze to nie jest reprezentacja francji tylko zjednoczone kolonie francuskie.. moim zdaniem to niszczy football bo wiadome ze najlepsi pilkarze
  • Odpowiedz
@robertkk: Ale o co ci chodzi? Ja tylko mówię, że jus soli na którym opiera się ich system przyznawania obywatelstwa przyjęte zostało już w XIX wieku we Francji, a ma korzenie jeszcze w angielskim prawie zwyczajowym. To z nimi się kłóć, że bez sensu, bo ja nie wyrażam żadnej opinii, czy to dobre, czy nie. Zwracam jedynie uwagę, byśmy nie oceniali ich według naszych standardów obywatelstwa, bo my opieramy się na
  • Odpowiedz
@huragan_kelly: ja nie jestem rasista, bo nie mam nic do czarnych, arabow itp a na mundialu ZAWSZE kibicuje czarnym zespolom z afryki jak Ghana, Senegal itp bo graja fajnie szybko i nie kalkuluja.. ale mnie #!$%@? bierze gdy widze ze najlepsi zawodnicy z tego kraju, graja dla reprezentacji francji.. gdzie typowy francuz pewnie nawet pilki kopnac nie umieja.. z tego co wiem to w ich kraju rasizm jest duzo wiekszy niz
  • Odpowiedz
@RandomowyTyp: No dobrze, ale bierz też pod uwagę fakt, że wielu obywateli Belgii i Francji lub Anglii, urodzonych w tych krajach i mających prawo je reprezentować, wybiera ostatecznie swój kraj z Afryki, więc to działa w obie strony. Np. reprezentacja Maroko posiada wielu wykształconych we Francji piłkarzy, którzy wrócili by grać dla swojego kraju. To już kwestia osobistego wyboru piłkarza, nikt ich do niczego nie zmusza.
  • Odpowiedz
@huragan_kelly: i chwala im za to, zreszta kilianek mial grac dla kamerunu ale zarzadali jakies tam kwoty a francja nic nie chciala dlatego dla niej gra.. Ja rozumiem jakby we francji bylo 3-4 imigrantow z obywatelstwem ale #!$%@? no nie caly zespol.. a bialy francuzik se oglada i mysli ze francja ma najlepszych zawodnikow na swiecie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz