Wpis z mikrobloga

@Hekate24: Bo żyjesz w kraju gdzie przedsiębiorców zaszczuwa się jak psów, a 80% twoich pieniędzy jest zabieranych przez państwo.

Gdyby w Polsce przedsiębiorca mógł normalnie się rozwijać i pracować, nie musiał by tak kombinować.
@Hekate24: bo panuje u nas taka "kultura" finansowa - problem IMO jest szerszy niż tylko pracodawcy nie podający widełek na danym stanowisku. U nas generalnie nie lubimy mówić o zarobkach i pieniądzach, a jak już mówimy to źle - że mało, że ciężko, że nie wystarczy do pierwszego. Panuje u nas kult porażki, a ludzi odnoszących sukcesy często się ocenia negatywnie. To sprawia, że nikt nie chce mówić publicznie o zarobkach.
@TheMan: medycyna i farmacja to są dwie rozne sprawy. Moglam isc na medycyne ale jak mialam 19 lat nie wiedzialam czego chce i myslalam jeszcze ze dobry lekarz powinien czuc "powołanie"- ja go nie czułam więc poszłam na farme. Po biologii jest lipnie chyba ze zrobisz dobrą specjalizacje np mikrobiologie. Poza tym mój tato jest mgr farmacji i mi sie ten zawod zawsze podobał :)