Wpis z mikrobloga

Leciał ktoś kiedyś z Singapuru do Warszawy z przesiadką w Stambule (SIN-IST z Turkish Airlines, IST-WAW z LOT)?

Znalazłem sobie bilety w niezłej cenie, ale jest tylko 1h 40min na przesiadkę i zastanawiam się czy jest to do zrobienia. Głównie obawiam się o to czy bagaż zostanie nadany do końca czy przeciwnie i będzie go trzeba w Stambule nadawać drugi raz, bo wtedy na 99% się nie wyrobię.

#lotnictwo #podroze
  • 12
@Zysioo: przez Kayak, który przekierowuje na Gotogate

Na stronie Turkish Airlines, loty w tych samych dniach na tej samej trasie wynajduje w blisko 2 razy większej cenie. Na stronie LOT, w ogóle nic nie potrafi znaleźć. xD
@Kurvipiccolo: W stanach zawsze tak jest, że po przylocie spoza USA musisz odebrać bagaż i nadać jeszcze raz. Jaki masz bilet to już jest nieistotne - ot amerykańska logika. Jak na stronie kayaka nie jest nic napisane, że przesiadka na odpowiedzialność pasażera to będzie na jednym bilecie i bagaż nadasz bezpośrednio do Warszawy.
@Kurvipiccolo: Nie wiem czy nadal, ale kiedyś, w wypadku lotu do USA musiales odebrać bagaż po odprawie wizowej, przejść z nim celną i Ew. zaraz za celna nadać dalej. Z tego co mi wiadomo, każdy samolot przylatujący do USA ma bagaże rozładowane na karuzele, nawet jesli lecisz gdzieś dalej.

Nigdzie indziej na świecie tak nie miałem xd
@Kurvipiccolo: jak ja się przesiadałem w IST opóźnionym lotem to bagaże dotarły, a były ich dużo, mimo że na inne lotnisko docelowe. Ale kupowałem na stronie turkishów. W 1,40 nie zdążysz odebrać bagażu itd, jeśli nie masz obu lotów od jednego operatora. Turkish do Warszawy przecież też lata mniej więcej o tej samej porze co LOT. Jak masz napięty plan i coś ważnego do zrobienia to nastaw się że może się
@cohontes: mam na myśli przesiadkę w Meksyku, z tego co pamiętam musiałem u nich w stolicy wyciągać.

@Adolf_HODLer: ja chętnie bym sobie Stambuł zobaczył, ale biorąc pod uwagę jak działa branża lotnicza to średnio mi się widzi dopłacać pewnie z 1-2k za bilet, żeby spędzić jedną noc w Turcji.