Wpis z mikrobloga

@xKeTiP: jakiś 512 najwyżej wezmę. Dzięki
@LoginWykopowyPP:
Czemu niby? i7 13 gen jest już dla mnie za drogi a nie ma jakieś dużej różnicy pomiędzy i5.
Już nie wspominam o niższych generacjach, które są gorsze od tej i5.
@Beik: dysk najlepiej M2 nvme + teraz są promocje na 3060ti za 2k. Ogólnie do fhd sprzęt wystarczający, ale do 4k co już się robi standardem na yt, to bez proxy może być ciężko
@PBuzz: @Figle: dzięki. Dorzucę chyba na ten 3060 Ti. Myślałem, że jest droższy.
Na 4k za mały budżet, może za rok, dwa zrobię upgrade i pobawię się w 4k. Jeszcze raz dzięki!:)
@Beik: zerknij na pepper bo ostatnio udało mi się 3060 dorwać za 1499. Sam myślę na podobnym zestawem pod więcej klatek bo nadal mój i7 2600k nie chce zdechnąć a jest trochę bottleneckiem dla takiej karty. Niedługo będzie też nowy rok, targi ces 2023 to może co potanieje. Zastanawiam się czy am5 czy 1700 z intelem, ale gdzieś były przecieki, że będzie znowu nowa podstawka dla intela.
@Beik: Brałem tą samą płytę, tyle że Z690 do i7 13700k, przyszła bez BIOSu do 13 gen. Będziesz musiał sam wgrać na 99%. U mnie poszło z problemami. RAM mam ten sam - działa, za 250 zł kupiłem AiO Cooler Mastera 240mm - bez undervoltingu mój proc osiąga 100 st C przy maksymalnym obciążeniu, ten Fortis da radę? Za 300 zł to już kupisz SSD na m2, który wyciągnie chociaż te
@qrak01 mieli dobre kodeki w tym, więc może Cię interesować do pracy.

Jeśli chodzi o wydajność to mniejwiecej poziom 3060 z przebłyskami w nowych grach i problemami w starszych. Teraz coś tam niby poprawili.

Poszukaj testów w programach, których używasz.
@kosmo1989: zerkam cały czas, do połowy stycznia chce zamówić, więc monitoruje sytuację. ;)

@PBuzz: tak, o biosie czytałem i jestem świadomy problemów.
Skąd różnice w cenach kart 3060, 3060 ti itd? Nazwy jakieś ghost, pny, eagle etc.
Jedna karta 1800 zł, druga 2500 zł a na pierwszy rzut oka mają podobne parametry.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Beik: 3060 ti jest układem o 20-25% wydajniejszym, dlatego jest droższy. Co do PNY, Eagle (Gigabyte), Ghost (Gainward) itp. to konkretni producenci karty, różnią się wydajnością chłodzenia i jego kulturą pracy , z tego wynikają różnice w cenie, wydajność tego samego układu graficznego będzie jednak zawsze bardzo podobna. Ja mam jednego z najtańszych rtx 3060, bo od Inno3d, wygląda okrutnie tandetnie, ale temperatury i głośność są ok