Wpis z mikrobloga

#gielda
Jaki bedzie presser Powella?
Jastrzebi, czy golebi?

Stawiam, ze jak bedzie jastrzebi to krzywa znowu wywinie sie w precla (ostatnio odbila troche, 15 bp) i rynek mocno spadnie, po czym wstanie (bo gamma flows), cos jak 13 pazdziernika, ale moze nie na taka skale az, nie wiem.
Po czym byc moze bedzie jeszcze rajd swietego mikolaja i jedziemy w dol, tym razem juz bez takich rajdow, ile mozna

A jak bedzie golebi, to krzywa sie wystromi a rynek pojdzie mocno w gore, po czym spadnie jak dzis
Po czym byc moze bedzie jeszcze rajd swietego mikolaja i jedziemy w dol, tym razem juz bez takich rajdow, ile mozna

Ogolnie stawiam na jastrzebi. Wszystkie dane wskazuja na mocne hamowanie inflacji, ale to najwazniejsza bitwa Powella i nie zlozy broni za wczesnie.
50bp, ale jastrzebi presser i higher for longer.
Fed moze ostatnio dodaje plynosci, ale krzywa chce miec wysoko na kolejny rok-dwa do przodu

Presser Powella

  • Jastrzebi 61.4% (35)
  • Golebi 38.6% (22)

Oddanych głosów: 57

  • 16
@151346136: Z uwagi, że już ostatnio był gołębi to wg mnie dalej się utrzyma w takim tonie. Dalej ani słowa o pauzie ze stópkami. Może wspomni coś że te 50bp to jeszcze w kolejnych miesiącach będzie musiało wlecieć.
Ogółem laga w dół. Może nie jakaś przepotężna.
Jedyną opcję na wyjazd w górę widzę na 25bp lub pauzie, czyli jak Siwy Bajerant zrobiłby niespodziankę. A na to się nie zanosi.
@gonzo91: Mnie sie wydaje, ze Powellowi sie nie spodobala reakcja rynku na jego ostatnie wystapienia. Zwlaszcza na rentonosciach, FFR futures i Eurodollarze, ale na akcjach tez
To mocno poluzowalo warunki finansowe (Financial conditions index), co jest proinflacyjne.
Mysle, ze nie chcial az tak mocnej reakcji

To jego jedyna i najwazniejsza bitwa, inflacja. Tak samo jak covidem, czy ze wszystkim wlasciwie, przesadza z dzialaniem

Szczerze kibicuje, zeby juz odpuscil, bo moja najwieksza
@dobrowolskii: O czym Ty mówisz? Aktualnie nikt poważny 25 nie bierze pod uwagę, nawet nikt nie oczekuje. Weszliśmy w cykl pięćdziesiątek.
@151346136: FED musi przesadzić, oni to mają w genach. A jak już przesadzą, to emergency meeting i luzowanko.
Bloomberg dziś donosił, że cykl podwyżek skończy się na 5% wg ich info.
Leśna Kaśka płacze, że w USA wszystko w recesji, oprócz sektora energetycznego.
@gonzo91: Cathie to jest fade, zawsze byla fade. Trafila raz los na loterii, poza tym zero skilla

A jak już przesadzą, to emergency meeting i luzowanko


@gonzo91: to juz moze byc za pozno
Polityka monetarna dziala z duzym opoznieniem, co zreszta widzimy od roku. Tak samo z zaciesnianiem jak i luzowaniem
Chodzi oczywiscie o realna gospodarke, na rynek akcyjny dziala szybko, ale tez moze nie dac rady

prognozuja jutro 50
@151346136: Jak już FED przesadzi i pójdzie oficjalne info o pivocie to ja to widzę tak: euforia na dzień czy dwa. Powolny zjazd, z jakimiś podbitkami oczywiście w trakcie, który zakończy się po miesiącu lub dwóch (nie będę rzucał cyferkami typu US500 3200, bo nie wiem, ani nie chce strzelać). I od tego dotknięcia dna wrócimy do stabilnych wzrostów.
Życzę sobie, aby najlepszy czas na zakupy stonksów był gdzieś w marcu,
Życzę sobie, aby najlepszy czas na zakupy stonksów był gdzieś w marcu, kwietniu


@gonzo91: mnie pasuje idealnie taki scenariusz
czyli proste, ze tak nie bedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jastrzębi, muszą krzywą implied FFR wypłaszczyć bo za bardzo im rynek zaczął wczesne cięcia stópek wyceniać i terminal rate zaniżoną


@PoteznyAsbisnik: no wlasnie
tego sie obawiam
I obawiam sie, ze rynek rentownosci mocno na to zareaguje, a
@151346136: Brakuje trzeciej odpowiedzi: Obojętnie jaki i tak nic to nie zmieni.
Rynek nie pozycjonuje się na dziś, tylko imo są dwa ciut dłuższe scenariusze do rozegrania. Koniec BMR i powrót do spadków lub próba podciągnięcia i powrót do płytszej bessy później.
Risk/reward przy ciagnięciu w górę jest już raczej słabe, więc granie bessy jest zwyczajnie korzystniejsze.
Rynek i tak ma gdzieś opinie, ale zarówno dolar, indeksy, obligi i vix są
@DJ007: w terminie dluzszym niz kilka tygodnie nie ma to faktycznie znaczenia

I kierunek w dol wydaje sie byc jedynym slusznym kierunkiem
Ale droga tam moze byc rozna i wyboista

Mnie osobiscie bardziej rynek rentownosci interesuje