Wpis z mikrobloga

Cześć,
Kupiłem motocykl sprowadzony z niemiec bez tablic i chcę ogarnąć sprawę z rejestracją jednak mam dwa pytania:

- Rozumiem że gdy przyjdę do urzędu muszę mieć zrobiony przegląd techniczny jednakże zastanawia mnie gdzie mi go wklepią, dadzą mi jakiś kwit z wklepanym vinem pojazdu że wszystko jest okej?

- Sprawa ubezpieczenia, muszę je zrobić od razu jak dostanę tymczasowe pozwolenie czy też muszę je mieć razem z przeglądem, jeżeli druga opcja to też będę to miał wklepane na vin pojazdu?

#rejestracjapojazdu #motoryzacja #motocykle
  • 18
- Rozumiem że gdy przyjdę do urzędu muszę mieć zrobiony przegląd techniczny jednakże zastanawia mnie gdzie mi go wklepią, dadzą mi jakiś kwit z wklepanym vinem pojazdu że wszystko jest okej?


@RateI: zależy kiedy był przegląd za granica, jak <12 miesięcy temu to nie musisz robić. Bez tablic w teorii chyba nie da się przeglądu u nas zrobić, ale zapytaj na jakiejś SKP.

- Sprawa ubezpieczenia, muszę je zrobić od razu
@RateI:tak było kiedyś, 2 lata nic nie rejestrowałem, robisz pierwszy przegląd, tzw. Zerowy, z przeglądem, przetłumaczonym dowodem rej. na j polski, potwierdzeniem, że masz zapłacone cło (chociaż nie wiem czy na motor cło obowiązuje) i umową kupna sprzedaży, idziesz do urzędu komunikacji, chyba że kupiłeś moto z komisu i wystawił Ci FV to tylko FV potrzebujesz i dowód i przegląd.

jeśli masz niemieckie blachy i chcesz je oddać to weź je
@RateI: przerabiałem ten temat 3 tyg temu - moto z belgi przywiezione bez blach...

1. blachy nie są potrzebne - fura na busa/lawetę/przyczepkę i jazda do SKP
zrobią przegląd zerowy powpisują wszystkie bzdury i dadzą kwity, jak by coś było inaczej niż w dowodzie z zagranicy (a czasami jest inaczej np inna moc) to poproś o wydruk z homologacji i najlepiej kom. do diagnosty - w razie jak by w urzędzie
@RateI: W niektórych urzędach wymagają podbitego tłumaczenia umowy k/s przez biegłego. Nie jest to norma więc najlepiej zadzwonić do urzędu do wydziału transportu i się spytać czy tego wymagają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polczlowiekpolzakolak: to co wspominały Mirki wyżej czyli "przegląd zerowy", do tego wystarczyło dopisać że w załączonych dokumentach mam oświadczenie o zdaniu tablic w poprzednim kraju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krzysztof2033: Wziąłem na siebie właśnie z tego samego powodu co Ty dajesz na swoją lubę, trzeba te zniżki nadrobić na przyszłość

@s---k: dla porównania powiem że mój ojciec ze zniżkami za motocykl o pojemności 1200cm3 płaci około 120zl
@RateI: na co zwracałeś uwagę przy kupnie (w sensie w dokumentach)? zaczynam się rozglądać, pytam z ciekawości bo przy tym syfie co jest na rynku może będę zmuszony kupić od handlarza, do tej pory wszystkie pojazdy brałem już zarejestrowane w Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°)