Wpis z mikrobloga

@monarchista: W takiej Finlandii nikt nie narzeka. Problemem w głównej mierze nie jest pogoda, problemem jest to jaką mamy infrastrukturę rowerową. Poza zimą są z nią problemy, jak przychodzi zima to wszystkie niedoróbki są widoczne jak na dłoni a do tego praktycznie zerowe umiejętności utrzymania przejezdności tych dróg.

Przykładowo brakuje całościowego podejścia do problemu. Za chodniki mają odpowiadać wspólnoty, za ulice inne firma, a DDRy... służą do zrzucania nadmiarowego śniegu. W
dybligliniaczek - @monarchista: W takiej Finlandii nikt nie narzeka. Problemem w głów...

źródło: comment_1670923712wMlp06YsLn2iwyBHDiAkQp.jpg

Pobierz
@dybligliniaczek: Ja tam nie widzę brudnego śniegu przy tych rowerów. Czyżby było tak, że jak zwykle pro-rowerowi aktywiści kłamią/som gupi, i pomijają cały kontekst sytuacyjny? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedną zimę jeździłem nonstop rowerem i nigdy tak bardzo sobie nei zajechałem roweru. Na wiosne cały napęd był do wymiany, a nie ma jak go łatwo czyścić, nawet jakbym miał gdzie.

Pedalarze niech spadają na drzewa ze swoją
Jedną zimę jeździłem nonstop rowerem i nigdy tak bardzo sobie nei zajechałem roweru. Na wiosne cały napęd był do wymiany, a nie ma jak go łatwo czyścić, nawet jakbym miał gdzie.


@cwlmod: W Finlandii nie sypią soli, tylko rozbijają i ubijają śnieg, tak żeby nie robił się lód i był równy do jechania. Fajnie się po czymś takim jedzie, jeździłem rok temu sobie właśnie po wioskach pod Sochaczewem rok temu.
No
dybligliniaczek - > Jedną zimę jeździłem nonstop rowerem i nigdy tak bardzo sobie nei...

źródło: comment_1670936100EZLpGtzCy0ONpwgXKhBt1Z.jpg

Pobierz
@dybligliniaczek: Czyli wiesz że tam warunki są skrajnie inne, ale nie zauważasz jakoś że w Polsce NIE MA TAKICH WARUNKÓW.

Wszyscy zachwalający rowery pokazują przykłady-inwalidy miast które:
-są ciasne bo nie zrównane z ziemią podczas wojny
-mają już wymaksowany zbiorkom i ograniczenia samochodów jest ostatnią opcją
-są na zachodzie gdzie usługi zawsze były popularne, a nie luksusem jak u nas
-są płaskie
-są małe
-mają lepsze warunki
-mają stabilne warunki jak
@cwlmod: No przecież zauważam, że u nas takich nie ma. Napisałem:

Oczywiście w takiej Finlandii jak jest stabilnie -10 przez całą zimę i śnieg to jest trochę łatwiej niż w naszej błotnopolsce.


I zauważam że jest kiepsko, ale to nie jest tak że się nie da. Da się, tylko to trzeba robić w przemyślany sposób, a u nas robi się taką prowizorkę na raty, a odpowiedzialność jest rozmyta. Jest jedna droga
@dybligliniaczek: Warszawa nie jest płaska, w ogole!

Nawet ta wołoska bliżej pola mokotowskiego jest pod lekkim nachyleniu. Mało dużo? JEST!

W Kopenhadze to jest dopiero płasko. A nawet nie wspomniałem o skarpie na Powiślu ktora zabije każdą Holenderkę.

Nie rozumiem jak ty chciałbym poprawić odśnieżanie? Skoro robi sie u nas błoto to musi byc sypana sól bo to błoto by zamarzało co nos.

Zgadzam sie ze brakuje spójnej sieci ddr. Jest