Wpis z mikrobloga

#gielda
Mnóstwo opcji put kupionych przed tym tygodniem
put/call ratio na rekordach
VIX dzis rosnie mimo ze rynek tez rosnie

Wszyscy sa zabezpieczeni przed zwala, takze zwaly nie bedzie (chyba, ze fejkowa i pozniej odbicie)
Za to mozliwa laga w gore
Spadac zacznie pozniej jak opcje powygasaja
  • 13
vix praktycznie się nie ruszył, ludzie chcą zielonych świąt


@zjadaczszyszek3000: bardzo mozliwe, ze beda zielone swieta

aktualne dane z gospodarki sa caly czas dobre
wskazniki wyprzedzajace od wielu miesiecy wskazuja na recesje, ale twarde aktualne dane pozostaja mocne, a wedlug teroii powinny juz mocno spadac od miesiecy
Dopoki twarde dane nie zaczna leciec, to rynek nie zacznie wyceniac recesji
Jak widac, jeszcze nie czas na to
@151346136
Ja uważam że te zielone święta beda false flagiem po spadkach, urośniemy nieznacząco ludzie sie popakują i lecimy dalej w dół

Kompletnie sie z tym nie zgadzam co piszesz, rynek nie wycenia i nie wyceni żadnej recesji, jwat albo niedowartościowany albo przewartościowamy i jedyne co wycenia to niedaleką przyszłość czyli np. 50bps

Uważam że to co mamy obecnie to zmienność spowodowana okresem, zdradliwa euforia i cashowaniem pozycji, a dane nie są
Tylko czemu te 10latki takie niespokojne?


@DJ007: Czy ja wiem czy jakies niespokojne, aukcja byla slaba, ale na to odreagowanie trzeba patrzec w kontekscie 80bp rally w miesiac i wykrecenie krzywej do poziomow, ktore sie filozofom nie snily

gdzie ten vix rosnie?


@dobrowolskii: Zle spojrzalem, nie rosnie VIX

Ja uważam że te zielone święta beda false flagiem po spadkach, urośniemy nieznacząco ludzie sie popakują i lecimy dalej w dół


@