Wpis z mikrobloga

Jedną z trudniejszych i mniej oczywistych rzeczy w życiu jest nauczenie się odróżniania tego czego się tak naprawdę chce od zachcianki, chwilowego kaprysu, chęci popisania się również przed innymi ale i przed sobą samym. Naprawdę tego chcesz? Czy jedynie fajnie było by to zrobić, mieć to coś. Jesteś zdolny do poświęceń w innych obszarach swojego życia by to zdobyć? Chęć osiągnięcia czegoś, a kaprys, to nie są te same uczucia chociaż są do siebie bardzo podobne i aby je od siebie odróżnić potrzeba nie inteligencji ale mądrości i dużej dawki szczerości wobec samego siebie.

Oczywiście poradników na ten temat nie ma, (a przynajmniej są trudno zauważalne) bo każdy mówi ci, że możesz wszystko, a robią tak dlatego, że ludzie chcą to czytać nie traktując poradników jako książek mających im realnie pomóc ale jako kolejną beletrystykę mającą poprawić nastrój. Taka szybka refleksja Mirasy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skąd takie myśli? Zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę nie chce nauczyć się trzeciego języka obcego i tylko marnuję czas oszukując samego siebie brnąć w to na siłę w imię ambicji zamiast skupić się na tym czego tak realnie chcę. Mogę to odnieść do innych drobnych rzeczy ze swojego życia. Może komuś przyda się ta refleksja i nie będzie roztrwaniał zasobów swojej silnej woli na rzeczy jakich tak naprawdę nie chce.

#przemyslenia #rozwojosobisty #logikaniebieskichpaskow #mgtow #wychodzimyzprzegrywu #sukces #produktywnosc
Pobierz Nostrian - Jedną z trudniejszych i mniej oczywistych rzeczy w życiu jest nauczenie si...
źródło: comment_1670871069HC4bPZ8yyUzkAQ3tCXY1Pc.jpg