Wpis z mikrobloga

Heja.
Planuje wyjazd na Islandie na około tydzień. Wstępny termin to połowa Lutego. Był ktoś/mieszka ktoś i jest w stanie nakreślić, czy ma to jakiś sens?
Na wszelkich stronach podróżniczych, piszą, jakby Islandia była zimą nieczynna i za ch*j nie warto, no ale przecież to nie Syberia i ludzie tam normalnie mieszkają xD
#islandia
  • 6
@tomaszk158 Byłam w styczniu, trafiliśmy idealną słoneczną pogodę. Kilka dni później przez ciągłe śnieżyce zamknęli większość dróg na ponad tydzień. Główny sezon turystyczny faktycznie jest tam w okresie wiosenno-letnim ze względu na losowe warunki
@tomaszk158: Zimą to loteria tak jak @fspolczynnik: pisze. Moze byc tydzien sloneczko i bajlando, a mozesz albo nie wyladowac tylko zawrocic do polski lub wyladowac i nie wydostac sie z kevlaviku przez warunki xd jak lecialem w pazdzierniku to dyskutowalem z stewardesami i smialy sie ze czesto sie zdarza zawracac ze wzgledu na wiatr wiec zebym sie jeszcze nie jaral islandia poki jestesmy w powietrzu ( ͡° ͜ʖ
@tomaszk158: Zjechałam całą Islandię dookoła w lutym, większość rzeczy była normalnie otwarta, aczkolwiek trzeba śledzić pogodę i prognozę drogową, bo zdarzało się, że drogi były zamykane na kilka dni i musieliśmy przeczekać złą pogodę. No ale skoro ty chcesz na tydzień to pewnie tylko Reykjavik i ewentualnie wypad golden circle, to nie powinno być problemu wstrzelić się w dzień kiedy drogi będą otwarte.
Możesz się odezwać na priv, mam przewodnik pdf