Wpis z mikrobloga

#kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

Poniedziałek 12 Grudnia A.D. 2022
Poniedziałek po III Niedzieli Adwentu

Lekcja (Flp 4, 4-7)
Bracia: Weselcie się w Panu zawsze, mówię powtórnie: weselcie się. Skromność wasza niech będzie znana wszystkim ludziom. Pan bowiem blisko jest. Nie troszczcie się o nic, ale potrzeby wasze Bogu powierzajcie w każdej modlitwie i dziękczynnej prośbie. A pokój Boży, który przewyższa wszelkie pojęcie, niechaj strzeże serc waszych i umysłów waszych w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Ewangelia (J 1, 19-28)
Onego czasu: Żydzi z Jerozolimy wysłali do Jana kapłanów i lewitów, aby go zapytali: «Kim jesteś?» I wyznał, a nie zaprzeczył, oświadczając im: «Jam nie jest Chrystus». Zapytali go tedy: «Cóż więc? Jesteś Ty Eliaszem?» I odrzekł: «Nie jestem». «Jesteś ty prorokiem?» I odpowiedział: «Nie». Rzekli mu tedy: «Kimże jesteś, abyśmy mogli odpowiedź dać tym, którzy nas wysłali. Cóż powiadasz sam o sobie?» I rzekł: «Jam głos tego, który woła na pustkowiu: drogę prostujcie Panu, jako mówił Izajasz prorok». A wysłańcy byli z faryzeuszów. I pytając go mówili: «Czemuż tedy chrzcisz, jeśli nie jesteś Chrystusem ani Eliaszem, ani prorokiem?» Odpowiedział im Jan, mówiąc: «Ja chrzczę wodą, ale pośród was stanął Ten, którego wy nie znacie. To Ten, który przyjdzie po mnie, a stał się przede mną, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów Jego». To się działo w Betanii za Jordanem, gdzie Jan chrzcił.

Ilustracja:
Mistrz od życia Świętego Jana ChrzcicielaŚwięty Jan Chrzciciel spotykający dwóch faryzeuszy
tempera na desce, XIV w.
Art Museum, Seattle, Stany Zjednoczone
BenedictusNursinus - #kalendarzliturgiczny #wiara #kosciol #katolicyzm

Poniedziałe...

źródło: comment_1670831696RniOqoJ8D6ih8LxuJxDXeZ.jpg

Pobierz
  • 2