Wpis z mikrobloga

Witam szanowne grono posiadaczy #steamdeck
Przychodzę dzisiaj do państwa z zapytaniem, w co najlepiej wam się na decku gra / grało?
Nie chodzi mi o gry które da się przejść a o gry które po prostu pasują do decka idealnie, sterowanie jest super, po prostu czuć że to jest to. Oto moja dotychczasowa lista:

1. Nfs Most wanted / Nfs Carbon - gra się po prostu fenomenalnie, przy instalacji trzeba się namęczyć ale da się osiągnąć efekt gry działającej perfekt w natywnej rozdzielczości decka z poprawnie wyświetlajacym sie HUDem.

2. Stardew Valley - grałem najpierw na xbox i było okej, potem przeskoczyłem na pc i było po tysiąckroć łatwiej pod względem sterowania. Myślałem że na decku będzie średnio ale przecież na decku można wszystko skonfigurować, gra działa ideolo pod sterowanie pada plus myszka na touchpadzie, polączenie tego co najlepsze w sterowaniu xboxa i pc, polecam.

3. Seria God of War z PS2 i PSP - nikogo nie zdziwi 60 fps bez zająknięcia przy emulacji starych konsol, ustawienie szybkiego wyboru slotu zapisu oraz zapisz i wczytaj na tylnych łopatkach sprawia że gra się bardzo przyjemnie.

4. Vampire Survivors - kochasz albo nienawidzisz, gra działa elegancko, przy końcu gdy na ekranie są setki obiektów Fpsy potrafią zejść do 20-25, poza tym nie ma do czego się przyczepić. Na Xboxie grało mi się średnio, na pc również, na decka pasuje jak ulał.
  • 5