Wpis z mikrobloga

@Zara_wracam ojciec mi opowiadał, że dokładnie w tym roku zmarła moja babcia, od szpitala oddalonego o 15 km musiał wynająć odśnieżarkę na samochodzie ciężarowym, teraz raczej takich nie widać w Polsce ale swojego czasu to była norma i całą drogę 15 km odsniezył ... Brat ze studiów oddalonych o 100 km to nawet nie przyjechał na pogrzeb bo nie było opcji... Także dzisiejsze zimy to raczej żart
Pobierz radoskor3 - @Zara_wracam ojciec mi opowiadał, że dokładnie w tym roku zmarła moja bab...
źródło: comment_1670823373TrVJQRCsektaD4rVfcZFCt.jpg
@Prusti cały żart polega na tym, że ja kupiłem siebie na składzie ekogroszek po 2000, co jest zabawne bo w tamtym roku po 1000 to już był ekstra sort a teraz płaci się dwa razy tyle za średni

I człowiek się cieszy że nie płaci 4 tys, już pomijając to że jest w ogóle dostępny w mojej miejscowości bez żadnych kolejek, z tego co mi wiadomo to z Kazachstanu
@Zara_wracam: widać że średnia wieku na wykopie to z 15 lat i nie tyle że nie pamiętaja co nawet nie przeżyli zim


Kiedyś to było kurrr

Ostatnie 10-13 lat bo jakieś anomalie są ze w grudniu/na świata czy na nowy rok nie było śniegu


@Totendajnapiwo: @Zara_wracam: skoro tak jest konsekwentnie od 10 lat to znaczy że to jest teraz norma, a to co za oknem to anomalia. Świat się
@Zara_wracam: po dzieciństwie z prawdziwymi zimami i sezonach spędzonych na nartach/desce jak widzę -10 to myśle coś w stylu „No, bez ruchu albo swetra będzie trochę zimno” a tu się okazuje że to jednak jakieś niebywałe ochłodzenie i armagedon xD