Wpis z mikrobloga

#router #internet Siemka chcialbym poprawic szybkosc internetu, mam aktualnie 2.47mbit pobierania i pytanie czy jak kupie router i połącze z moim liveboxem po wifi a router podepne po kablu to coś zmieni? Dodam, że mam pociągniętą kostkę pod rj11 pokoju. Jak to najlepiej rozwiązać?
  • 13
2.47mbit


@Grzybek3213: zobacz telefonem speed test ookla rano, w południe, wieczorem jakie masz prędkości i jak będzie śmigać to leć po 4G
U mnie ADSL jak i 4G to realnie było 2 max 6 Mbps.
@Grzybek3213: to posprawdzaj w dzień jak będzie największe obciążenie BTS-a około 12:00 po 16:00 17:00 itd. Jak by było 13 Mbps też w dzień to zrezygnować z liveboxa lub zostawić jeśli mały abonament i jakiś router lepszy 4G kupić. Karta sim i z pakietem bez limitu lub nawet z limitem byle taniej, nie wiem ile tam korzystasz i to by było lepsze rozwiązanie. Jak grasz w gry to po kablu lepiej
@Grzybek3213: nie sądzę żeby zasięg wifi był na parterze dużo gorszy i przez to dużo mniejsza prędkość. Tu dostawca nic więcej nie może zaoferować. To tylko ADSL lub ADSL+
@Grzybek3213: jeśli masz cokolwiek polepszyć to kupić raczej router do 4G 5G który wykorzystuje łączenie pasma. Jest drogi 800-1200 i wtedy jechać na pakietach LTE a jeśli stać Cię na starinka to nawet się nie zastanawiaj. Działa prawie jak światłowód. Ludzie w Polsce mają po 200 Mbps ze starlinka.