Wpis z mikrobloga

Hej mam mały problem z Android Auto. Mianowicie zrywa mi połączenie. Podejrzewam, że może to być problem z gniazdem w samochodzie (gniazdo w podłokietniku, zamknięcie go powoduje wygięcie kabla, ale kupiłem już przejściówkę 90 stopni, która bardzo mocno siedzi w gnieździe i zrywa przez to dużo rzadziej), natomiast ostatnio jest tak - że wszystko działa, nagle mi rozłącza, ale ładowanie telefonu cały czas działa, wtedy wchodzę w tryby usb (czy jak to sie tam nazywa) i np. zmieniam z "Transfer danych/Android Auto", na "Tylko ładowanie" i zaczyna działać ponownie, a jak znowu rozłączy to zmieniam ponownie na "Transfer danych/Android Auto". Czy poza wadliwym gniazdem może coś być jeszcze inną przyczyną takiego działania? Np. jakaś konfiguracja w telefonie?
Samochód to Opel Insiniga 2016 rok, natomiast telefon to One Plus 8 Pro.

#samochody #telefony #android #androidauto #oneplus
  • 3
@pepepanpatryk zrywanie połączenia to jest raczej typowy i znany problem przewodowego Androida Auto, swego czasu miały nawet wchodzić poprawki po stronie oprogramowania, dzięki czemu połączenie miało stać się stabilne. Zakładam więc, że to jest kwestia wrażliwości Androida Auto na niestabilne działanie kabla. Nawet w testach nowych samochodów testujący czasem wspominają o tym, że dopiero któryś z rzędu kabel zaczął działać prawidłowo (niezależnie od modelu samochodu, w tym sensie, że testują ileś samochodów
@pepepanpatryk: sprawdź inne kable, używałem długi czas bez problemów kabla Leroy Merlin, jakoś koło 30zl kosztował, okrutnie gruby i sztywny oplot. Denerwował strasznie, ale nie zrywal połączenia jak oryginalne kable Samsunga / Xiaomi / Motoroli