Wpis z mikrobloga

Chciałem z ludźmi z pracy lub z żoną zagrać Sealed Draft (6 boosterków, 40 kart)

Z jakiej serii najlepiej drafty kupić by te mechaniki nie były porąbane?
Core 2021
Kaldheim
Zendikar Rising
Dominaria United
Dominaria Remastered
the Brothers War
Double Masters 2022
?
#magicthegathering #mtg
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@loczyn: Najbardziej chaotyczny jest chyba Strixhaven. Kaldheim ma snow lands i dużo kart opartych o nie. Zendikar Rising ma mechanizm party, który się nie sprawdza przy draftach. Brothers' War ma dużą ilość artefaktów i balans kolorów. Dominaria Remastered jeszcze nie wyszła.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Widziałem ze Double Masters 2022 ma standardowe mechaniki, a jak sa nowe to opisane na nich.
Widzę sporo kart takich co grałem te 10 czy ileś lat temu :P
  • Odpowiedz
@loczyn: Siema kilka uwag, bez spiny.
1) Nie ma czegoś takiego jak Sealed Draft jest albo Sealed albo Draft. Draft gra się po 3 boostery na głowe a Seald po 6 boosterów na głowe. Rozumiem że chcesz grać drafta z żoną czyli po 3 boostery?
2) Rozumiem też że chcecie grać w jednym dodatku a nie w kilku - jeżeli w kilku to mówimy o chaos drafcie.
3) "Najłatwiejszy" będzie
  • Odpowiedz
@maciej-kozien: To Sealed, bo Draft z 3 packami to to, co wybiera się po karcie i podaje dalej, nie?

Jeden dodatek, więc albo Dominaria albo Core21

PS. Jest jeszcze kwestia czy karty zostają dla Ciebie (sponsora?) czy otwierający (gracz) bierze co otworzył. Jeżeli otwierający(gracze) nie zabierają kart mówimy o phantom drafcie.

To to będzie Phantom Sealed, będzie dla sponsora xD
  • Odpowiedz
@loczyn: Kaldheim moim zdaniem był doskonały w klasycznym sealed (jednocześnie będzie dość trudny do drafta dla początkujących...) - zakładam że to chcecie grać. Mechaniki nie są bardzo zakręcone, ale wykraczają poza podstawy.
Dominaria United jest potencjalnie prostsza i również wg mnie ciekawa w limited.
Core '21 najłatwiejszy ale dla mnie mało ciekawy. Jeśli jesteście początkujący to mimo wszystko może być najlepszy wybór.

Zwróć uwagę, że Double Masters i Dominaria Remastered
  • Odpowiedz
Core '21 najłatwiejszy ale dla mnie mało ciekawy. Jeśli jesteście początkujący to mimo wszystko może być najlepszy wybór.

Kiedyś grywaliśmy, ostatnio chyba Jumpstart ten pierwszy ogrywaliśmy.

Zwróć uwagę, że Double Masters i Dominaria Remastered to "master sety", cena boostera będzie tu że 2-3 razy droższa od zwykłych dodatków.

Cena... cena nie gra roli

@pan_sobota:
  • Odpowiedz