Wpis z mikrobloga

codzienna aktualizacja rosyjskich strat


@Pawel993: To jest g---o źródło. Oryx potwierdził 67 samolotów zestrzelonych a tu mamy 281.
1500 czołgów a tu mamy prawie drugie tyle.
Helikopterów 265 konta 72 w oryxie.

Oryx zapewne się myli ale nie 2-4 razy.
  • Odpowiedz
@Koniasz: tak tak czyli wedlug Oryxa po roku wojny ruskie stracili 5% armii a putin musial jechac do Iranu po bron mimo ze ma w c--j swojej xD

tak tak wiem wiem 90% sprzetu wojskowego to stary zlom ktory sie nie nadaje do uzywania

z reszta to nic dziwnego ze Polska szykuje sie do eskalacji konfliktu gdzie mimo nowoczesnej broni jaka Ukraina ma, straty są bardzo małe to by sie
  • Odpowiedz
tak tak czyli wedlug Oryxa po roku wojny ruskie stracili 5% armii a putin musial jechac do Iranu po bron mimo ze ma w c--j swojej xD


@Pawel993: I po co takie wybiegi ? Według oryxa stracili ponad połowe z czołgów z którymi zaczynali wojnę. Według twoich informacji stracili już więcej niż ich mieli na początku.

tak tak wiem wiem 90% sprzetu wojskowego to stary zlom ktory sie nie nadaje
  • Odpowiedz
@Koniasz: Zaraz pierwsze zdranie na stronie Oryxa:

This list only includes destroyed vehicles and equipment of which photo or videographic evidence is available.

Czyli nie ma nagrania - nie ma dodanej cyferki, a w trakcie wojny ciężko czasem strzelić zdjęcie zestrzelonemu samolotowi czy zniszczonemu czołgowi.
Kyiv może i trochę zawyża straty ruskich, ale Oryx na pewno ma niższe liczby niż w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
Czyli nie ma nagrania - nie ma dodanej cyferki, a w trakcie wojny ciężko czasem strzelić zdjęcie zestrzelonemu samolotowi czy zniszczonemu czołgowi. Kyiv może i trochę zawyża straty ruskich, ale Oryx na pewno ma niższe liczby niż w rzeczywistości.


@MagicznyPieczarek: Ja to wiem i to rozumiem. Ale nikt mi nie wmówi że nagle oryx w samolotach 4 krotnie zaniża straty. Nikt na zachodzie nigdzie nie podaje informacji że Rosja straciła
  • Odpowiedz
I po co takie wybiegi ? Według oryxa stracili ponad połowe z czołgów z którymi zaczynali wojnę. Według twoich informacji stracili już więcej niż ich mieli na początku.


@Koniasz: no tak ale ogolnie rosja ma 25 tys czołgów a dopiero wedlug ukraincow stracili ledwo 3 tys ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
no tak ale ogolnie rosja ma 25 tys czołgów a dopiero wedlug ukraincow stracili ledwo 3 tys ¯_(ツ)_/¯


@Pawel993: Nie ma ma ich gotowych w siłach zbrojnych. To rezerwa sprzętowa. I zależnie od metody składowania czołg potrzebuje tylko uzupełnienia płynów i wymiany elementów gumowych. A w innych wymaga kapitalnego remontu.
  • Odpowiedz
I zależnie od metody składowania czołg potrzebuje tylko uzupełnienia płynów i wymiany elementów gumowych. A w innych wymaga kapitalnego remontu.


@Koniasz: @Pawel993: połowa z tego to same pordzewiałe wanny pod chmurką. Kapitalny remont oznacza praktycznie produkcję nowego egzemplarza.
  • Odpowiedz
Czyli za rok juz ruskie nie beda miec wojska i bedzie mozna wjechac pod moskwe?


@Pawel993: utrzymując takie tempo strat jak od lutego do dzisiaj, to w grudniu przyszłego roku - wojska będą miały, ale to wojsko będzie jeździło furmankami.

Przy czym nie mam pojęcia, skąd w internecie wzięła się ta liczba 25k. To jest kompletnie z powietrza, faktycznie ich cała rezerwa to jakieś 10-11k
  • Odpowiedz