Wpis z mikrobloga

Dziennik Ustaw

Dz.U.2022.1138 t.j. Akt obowiązujący

Wersja od: 1 września 2022 r. do: 31 grudnia 2022 r.

Art. 144. [Uchylanie się od odbywania służby wojskowej]

§ 1. Kto, będąc powołanym do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie zgłasza się do odbywania tej służby w określonym terminie i miejscu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. 

Kto nie zgłasza się do odbywania służby zastępującej służbę wojskową w warunkach określonych w § 1, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.


Czy zgodnie z powyższym, jeżeli ktoś złoży wniosek o służbę zastępczą, a następnie się na nią nie stawi to unika postawienia zarzutów pozbawienia wolności? Wygląda też, że jest to przy każdorazowej próbie powołania, za każdym razem ta sama procedura, nie ma sposobu trwałego? #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 6
@Filipterka25: Rozumiem i słyszałem, ale moje słowo ma dla mnie większą wartość niż papiery pisane przez polityków, z tego względu też nigdy nie złoże podobnych przysiąg. Szukam raczej drogi, którą każdy mógłby uniknąć cyrku, ale wiadomo jak jest. Pozdrawiam.
Szukam raczej drogi, którą każdy mógłby uniknąć cyrku, ale wiadomo jak jest.


@Shanheavell: Kategoria D lub E.

Rozumiem i słyszałem, ale moje słowo ma dla mnie większą wartość niż papiery pisane przez polityków, z tego względu też nigdy nie złoże podobnych przysiąg.


@Shanheavell: Keksę.