Wpis z mikrobloga

Bez odbioru bo trace swoj cenny czas.


@krisip: no nie przesadzaj, przecież dostajesz za to pieniądze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie ja powiedzialem, ze mam problem z podatkami? To ty nie rozumiesz jak dziala panstwo pie<*$#*@ać farmazony, że do szkoły chodziłem "za darmo". Oczywiście, że podatki są konieczne do funkcjonowania państwa i jest to swojego rodzaju zapłata za to co otrzymujemy ale trzeba być idiotą by mówić,
@JestemZielonka123: tak jak powiedziałem wcześniej typowi - znajdz se państwo co da ci to wszystko i to lepiej niz Polska, spakuj sie i wyp. tam. Zobaczymy jak cie przyjma.

Se pacjent widze znalazles powod - nie bede bronil kraju bo noim zdaniem okrada obywateli i zle wydaje pieniądze z podatkow...

Na dodatek nie rozróżnia państwa od wladzy... To wladza odpowiada za to jak swoje obowiązki realizuje panstwo, nie chcesz bronic państwa
@micelangeloB: typie, pieniędzmi zarzadza wladza a nie panstwo. Naucz się pojec i zacznij roznice widziec bonwidze jestes homosoviectus skoro nie odroznoasz czym jest państwo a czym wladze.
@micelangeloB: placisz do budżetu ktorym zarzadza wladza. Swoje pretensje kierujesz w niewłaściwe miejsce. To jak wladza zarzadza państwem zalezy od jakosci rzadzacych. A na wojne idzie sie za państwo a nie za wladze.
@krisip: to jak jesteś taki ąę nt. jak funkcjonuje państwo to opowiedz o fenomenie takiej Norwegii? Dlaczego tam ludzie sami się zbroją i bez siłowego zaciągania do woja poszli by walczyć za swój kraj? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A w kraju gdzie przez 30 lat #!$%@? ludzi jak bydło jak się nagle pojawił temat obrony ojczyzny to nagle wielkie zdziwienie, że wielu ma to w dupie i
skoro nie odroznoasz czym jest państwo a czym wladze.


@krisip: a to co innego? Przecież władza to jest tylko przedłużenie głosu obywateli którzy tworzą min. tworzą państwo. A ty walisz fikoły próbując nam wmówić, że to coś odrębnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
skoro nie odroznoasz czym jest państwo a czym wladze.


@krisip: proszę filozofie, żeby nie było iż sam to wymyśliłem:

Państwo jest przymusową organizacją, wyposażoną w atrybuty władzy zwierzchniej po to, by ochraniać przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi ład, zapewniający zasiedlającej jego terytorium społeczności, składającej się ze współzależnych grup o zróżnicowanych interesach, warunki egzystencji korzystne odpowiednio do siły ich ekonomicznej pozycji i politycznych wpływów


Dalej zamierzasz walić fikoły, że władza nie ma
@JestemZielonka123: nigdzie nie powiedziałem, ze wladza nie ma nic wspólnego z państwem. Powiedziałem, ze nie rozróżniasz. A jak tak kochasz Norwegie to spakuj sie i wyp. zobaczymy jak cie przyjmie ich państwo.
A jak tak kochasz Norwegie to spakuj sie i wyp. zobaczymy jak cie przyjmie ich państwo.


@krisip: nie kocham, nawet tam nie byłem ale bardzo dobrze tam przyjmują naszych rodaków i z tego co słychać to żyje im się tam dużo lepiej niż na tym naszym łez padole ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyjeżdżać narazie nigdzie nie wyjeżdżam, ale jak trzeba będzie to się pakuje i #!$%@? bo
@JestemZielonka123: naprawdę, kup ziemię, dom i osiedl sie tam, zobaczymy jak ci pójdzie i jak cie tak chcą( ͡° ͜ʖ ͡°). Byles zwyklym robolem-imigrantem. Nawet nie miales okazji probowac tam zyc zapewne wiec sobie takie pitu pitu to mow kolegom swojego poziomu. Za zbedne uznalem tlumaczyc ci z czego wynika to co jest w Norwegii bo i tak jedyne co widzisz to to ze u nas pincet
@krisip: nie potrzebuje, kupiłem u nas i jakoś sobię tam żyję ale umierać za to nie zameirzam :-) Nie uznaleś za zbedne tylko nie umiesz, albo masz tego swiadomość tylko nie trzyma się to twoich urojeń. To jest temat bardzo złożony a sam proces trwa latami by ludzie poczuli przywiązanie do ojczyzny. Widocznie tamtejsze władze to rozumiały i efekt jest jak widać - ludzi nie trzeba siłą zaganiać do okopów by