Wpis z mikrobloga

Czasem widzę na rowerach chorągiewki, a gdyby taką chorągiewkę umieścić poziomo(np. 40 cm) z napisem, że "Uwaga drut, zachowaj odstęp" to jak to się ma względem prawa? Teoretycznie każdy powinien wyprzedzać z minimum 100 cm odległością, wiec chyba nikt nie powinien doczepiać się do przestrzeni dla rowerzysty, a więc czy mamy dużą sakwę, szeroką kierownicę, albo odstający drut? Z tego co pamiętam to rower chyba może mieć maksymalnie 90 cm, więc trzeba by zmierzyć tak, aby nie odstawało za bardzo i wtedy chyba nie powinno być problemów, a odstający drucik może zniechęci do wyprzedzania "na gazetę".

#rower #prawo #kiciochpyta #rowery
Y.....a - Czasem widzę na rowerach chorągiewki, a gdyby taką chorągiewkę umieścić poz...

źródło: comment_hVUXFrGj8XUaFH5rDSxBikRjS0O7cpKA.jpg

Pobierz
  • 10
@Fheat: Metr jest od roweru, który może mieć szerokość 40 cm lub 70 cm, ale maksymalnie 90 cm. Więc skoro mam rower 50 cm i w zanadrzu 40 cm to chętnie je wykorzystam na taką chorągiewkę od której kierowca powinien trzymać minimum metr, ale i tak wiadomo, że nigdy tyle nie ma. Wtedy wszystkie Janusze, które wyprzedzają mnie na 10 cm będą narażone na porysowanie samochodu. Może to ich odstraszy by
@Yokozuna: ja bym szedł w tę stronę. To co prawda nie jest ładunek, ale powodujesz sytuację, że coś wystaje Ci poza obrys pojazdu

1) ładunek wystający poza boczne płaszczyzny obrysu pojazdu może być umieszczony tylko w taki sposób, aby całkowita szerokość pojazdu z ładunkiem nie przekraczała 2,55 m, a przy szerokości pojazdu 2,55 m nie przekraczała 3 m, jednak pod warunkiem umieszczenia ładunku tak, aby z jednej strony nie wystawał na
@metaxy: Jak pisali ustawę, to prezes dyktował tak:

- pod warunkiem umieszczenia ładunku tak, aby z jednej strony nie wystawał...

- Na jaką odległość pani prezesie? - zapytała skretarka

- o #!$%@?! - rzucił prezes, a sekretarka na palcach odmierzyła odpowiednią odległość.