Wpis z mikrobloga

Kurde, chyba mi się wzrok psuje. Zdarza mi się pomylić o z a, 9 z 0, 6 z 5 itd. W ogóle mam wrażenie, że tekst robi się rozmazany albo podwójny gdy czytam.
Do niedawna miałem sokoli wzrok :/ Aż nie mogę uwierzyć, że dosłownie z dnia na dzień wzrok mi się pogorszył. Myślałem, że co najwyżej na starość mi się trochę wzrok zacznie psuć, a tu chłop lvl 25 i już. Echh

Najdziwniejsze jest to, że tylko z tekstem mam problem. Wydaje mi się, że inne detale widzę bardzo dobrze, nic się nie rozmazuje. No nic, będzie się trzeba przejść do okulisty.

#wzrok #przegryw #oczy #okulista
  • 8
@damienbudzik: i byłeś badać wzrok? Ja u lokalnego optyka 50 zł płaciłem - stwierdził moją wadę - ale jeśli wykryłby jakieś nieprawidłowości to pewnie odesłałby mnie do jakiegoś okulisty.
@rukh: byłem na badaniu wzroku, z badań niby wyszedł lekki astygmatyzm, ale okulistka mówiła, że nie powinien sprawiać takich problemów. Test wzroku poszedł mi dobrze (wszystkie literki prawidłówo przeczytałem). Dostałem zalecenie, żeby używać kropli do oczu.

Ale dzisiaj zacząłem się bawić ustawieniami monitora i zauważyłem, że mam ustawioną częstotliwość odświeżania na 50Hz - zmieniłem na 144Hz. Troszkę pobawiłem się kontrastem i jasnością i mam wrażenie, że wzrok mi się dużo mniej