Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawości - poszlibyście na ćwiczenia wojskowe dobrowolnie, gdyby wam godnie zapłacili za te 30 dni ?

Np. 10 000 pln, wiem, że niektórzy zarabiają więcej, ale odnoszę się do średniej pensji i tego, co obecnie można "zarobić:

Szkolenie rezerwistów może być realizowane w czasie pracy, a pracodawca będzie w tej sytuacji zobowiązany do udzielenia pracownikowi urlopu bezpłatnego. Wszystkim rezerwistom przysługuje dzienne uposażenie zasadnicze wynoszące od 2,85 do 13,4 proc. najniższego uposażenia żołnierza, wynoszącego obecnie 4560 zł miesięcznie. Wysokość wynagrodzenia zależy od stopnia wojskowego:


szeregowy - 117,13 zł za dzień,

kapral - 133,60 zł za dzień,

sierżant - 141,80 zł za dzień,

porucznik - 174,70 zł za dzień,

kapitan - 184,95 zł za dzień.


#polska #obowiazkowecwiczeniawojskowe #neuropa #bekazpisu #armia #wojsko #wojna

Czy poszedłbyś dobrowolnie na 30 dniowe ćwiczenia za 10 000 pln?

  • Tak 37.8% (70)
  • Nie, tu nie chodzi o pieniądze 57.8% (107)
  • Poszedłbym za wyższą sumę (wpisz w komentarzu) 4.3% (8)

Oddanych głosów: 185

  • 20
@Bekazszefow:
Atualnie w żaden sposób nie czułbym się zmotywowany do bronienia Polski. Nie chciałbym na tym zarabiać, bo wiem, że się nie nadaję. Na #!$%@? mnie tam brać.

Poza tym, nie potrzebuję żeby mi, albo komukolwiek, kto się do tego nie nadaje, płacili "moimi" pieniędzmi.

Jest masa osób która się do tego nadaje, a pracują na magazynach za grosze. Rwą się do walki i przyklaskujom takim pomysłom. Im trzeba płacić, wyszkolić