Wpis z mikrobloga

Właśnie wyszedłem z WCR.

Po wczorajszym wystąpieniu Brysia sami nie wiedzą o co chodzi xD

Nie dostałem, żadnej karteczki do wypełnienia, termin ćwiczeń jest odwołany, nie wiedzą kiedy będzie wiadomo jak mają one wyglądać, dlatego dzisiaj tylko prosili o podanie danych takich jak wykształcenie, wymiary, prawo jazdy, stan cywilny, żeby mogli sobie uaktualnić bazę danych osobowych. Po tem spytali o zainteresowanie ewentualną służba, teraz zasadniczą lub w przyszłości szkoleniami krótkoterminowymi.

Także wykopki, udało nam się, dzięki tej małej aferce, którą rozkręciliśmy coś się ruszyło. Pani w WCR przyznała, że to przez ostatnie oświadczenia prasowe i wypowiedzi osób z CWCR oraz Brysia zmieniono stanowisko i czekają teraz na nowe wytyczne w sprawie ćwiczeń cywili.

Dla malkontentów, to nie stało się samo z siebie, bo @59b862cef4 jeszcze niedawno wrócił z wezwaniem na ćwiczenia, a mi dzisiaj podziękowali za wypełnienie ankiety osobowej i wypuścili, także warto było grzać temat.

Brawo my!

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #afera #wykopefekt #wojsko
  • 103
@Rolik: Racja, chciałbym edytować gdybym mógł.

Po drodze są protesty 16 grudnia. Nie napisałem o nich, bo jakby domyślnie założyłem że PiS ma #!$%@?, ale PiS następnych wyborów nie wygra, więc można chociaż pokazać następnym ile nas jest teraz i że potrafimy się zjednoczyć.
Jak ktoś tylko po komisji, poszedł sobie na takie ćwiczenia przed zmianą ustawy; od 23 kwietnia stał się żołnierzem PR. W przyszłości znowu mogą tak zrobić i staniesz się żołnierzem.


@DamianO1995: Stał się żołnierzem PR na mocy ustawy. Wystarczy jakakolwiek uregulowany stosunek do SW...
@DamianO1995: Art. 131 ust. 4.

Ustawa operuje "pasywną rezerwą" a "żołnierzami pasywnej rezerwy" na określenie każdego, kto jest w pasywnej rezerwie. No, chyba że na gruncie przepisów widzisz gdzieś odróżnienie żołnierza w pasywnej od nie-żołnierza z uregulowanym stosunkiem, też w pasywnej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@noelus:

Potrzebują informatyków, a niewystarczająca liczba idzie z własnej woli żeby dostać średnio kilkukrotnie mniejszą wypłatę.

Ogólnie zarobki w państwówce np w cyberbezpieczeństwie nawet uwzględniając dodatki są śmieszne porównując do tego co może dostać specjalista z danym doświadczeniem prywatnie, już nie wspominając o zagranicznym kontrakcie.
info po 16 ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak ty im bazę swoich danych odświerzyłes. Zgłoszą sie do ciebie za pare dni na terminowe kręcenie. Smaruj kremem
@beeeitch hehe wymiary a potem #!$%@? rzuca na podłogę kupę mundurów i bierzta co pasuje albo w Wogu będziesz miał 5min na dobranie butów spodni, bluzy i kurtki po za tobą będzie kolejne 200 osób xD
@Filipterka25: Art. 131 ust. 3*

Pasywną rezerwę tworzą osoby, które mają uregulowany stosunek do służby wojskowej i nie pełnią innego rodzaju służby wojskowej, i nie podlegają militaryzacji oraz nie ukończyły 55 roku życia, a w przypadku osób posiadających
stopień podoficerski lub oficerski – 63 roku życia

Jeśli byłyby to pojęcia tożsame, to w jakim celu poprzez art. 801 ust. 4, poniżej opisaną grupę osób, ustanowiono żołnierzami pasywnej rezerwy?

Żołnierze rezerwy oraz