Wpis z mikrobloga

Właśnie wyszedłem z WCR.

Po wczorajszym wystąpieniu Brysia sami nie wiedzą o co chodzi xD

Nie dostałem, żadnej karteczki do wypełnienia, termin ćwiczeń jest odwołany, nie wiedzą kiedy będzie wiadomo jak mają one wyglądać, dlatego dzisiaj tylko prosili o podanie danych takich jak wykształcenie, wymiary, prawo jazdy, stan cywilny, żeby mogli sobie uaktualnić bazę danych osobowych. Po tem spytali o zainteresowanie ewentualną służba, teraz zasadniczą lub w przyszłości szkoleniami krótkoterminowymi.

Także wykopki, udało nam się, dzięki tej małej aferce, którą rozkręciliśmy coś się ruszyło. Pani w WCR przyznała, że to przez ostatnie oświadczenia prasowe i wypowiedzi osób z CWCR oraz Brysia zmieniono stanowisko i czekają teraz na nowe wytyczne w sprawie ćwiczeń cywili.

Dla malkontentów, to nie stało się samo z siebie, bo @59b862cef4 jeszcze niedawno wrócił z wezwaniem na ćwiczenia, a mi dzisiaj podziękowali za wypełnienie ankiety osobowej i wypuścili, także warto było grzać temat.

Brawo my!

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #afera #wykopefekt #wojsko
  • 103
  • Odpowiedz
@BoyyCanDream: może tak być, że to będą 2 dni bez przysięgi, wtedy git malina, chętnie pójdę na podstawowe przeszkolenie, które nie koliduje z moim życiem prywatnym i nie muszę po nim składać przysięgi

@JanuszKarierowicz: tak, temat wróci, pani mi potwierdziła, że jak będą mieli już jasne wytyczne, wtedy temat wróci

@DamianO1995: na start dostałem tą ankietę o wymiarach i danych, o których pisałem wyżej, wypełniłem ją, po uprzednim zapytaniu
  • Odpowiedz
@beeeitch: chętnie pójdę na podstawowe przeszkolenie, które nie koliduje z moim życiem prywatnym i nie muszę po nim składać przysięgi

Jak ktoś tylko po komisji, poszedł sobie na takie ćwiczenia przed zmianą ustawy; od 23 kwietnia stał się żołnierzem PR. W przyszłości znowu mogą tak zrobić i staniesz się żołnierzem.

Art. 801 ust. 4 ustawy o obronie Ojczyzny: Żołnierze rezerwy oraz osoby przeniesione do rezerwy niebędące żołnierzami rezerwy, którzy odbyli ćwiczenia
  • Odpowiedz
Pani mi powiedziała, że to tylko w celu uzupełnienia danych osobowych w bazie, bo ostatnie dane jakie mają to te z komisji w wieku 19lat. Nie wiąże się to z żadnymi deklaracjami

Co do pytań z wczoraj, na większość usłyszałem odpowiedź, że sami nie wiedzą na czym stoją, czekają na wytyczne.

Jedyna odpowiedź sensowna, to powód powołania - na komisji wojskowej podawałem, że jestem w technikum informatycznym. To właśnie to wykształcenie było
  • Odpowiedz
@beeeitch To pewnie też dlatego bo w moim WCR gość mówił że na to też patrzą. Ja mam tam 3 schorzenia w tym dwa takie że z wiekiem prawie zawsze się pogarsza więc póki co bezpieczny bo też niestety technikum informatyczne i to że zdanym egzaminem technika. ;) A pamiętam jak koledzy z klasy i ze szkoły nawet jak mieli schorzenia to bez papierów przyszli na komisję bo po co jak do
  • Odpowiedz
@beeeitch: Wyszedl jakis trep w szczujni i pogadal ze to zaproszenia a nie wezwania.

Panowie, ja sie pytam kiedy protesty? Przeciez przepisy sie nie zmienily od wystapienia trepa w telewizji.

Nie teraz to po wyborach wroci albo jak temat ostygnie.
  • Odpowiedz
Jedyna odpowiedź sensowna, to powód powołania - na komisji wojskowej podawałem, że jestem w technikum informatycznym. To właśnie to wykształcenie było powodem powołania.


@beeeitch: shit! Czemu akurat te konkretne wykształcenie ich interesowało? Pytam bo sam jestem po technikum informatycznym (i tez im to podawałem na komisji te 14 lat temu), a potem po studiach IT. No i pracuje w IT xD
  • Odpowiedz