Wpis z mikrobloga

Mirki, polecacie jakiś fajny #monitory do grania? Tak żeby miał najlepiej 27", 144hz, rozdziałkę 2560 × 1440 i czas reakcji 1ms. Budżet ~2000zł uniosę.

Wszystkie które znalazłem na necie i jakoś mi się tam podobają to w komentarzach ludzie zaraz piszą, że backlight bleeding ogromny i się zastanawiam, czy aby przypadkiem to nie jest jakieś wyolbrzymiane zło, skoro pod absolutnie każdym monitorem o tym piszą.

#komputery
  • 11
@wallygatorrrr: bo ludzie kupują monitor za 2 000 zł, a nie za 20 000 zł i się dziwią, że ten tańszy nie jest takiej jakości, jak ten droższy. Ja też miałem takie dylematy, ale ostatecznie mirki przekonały mnie, że w moich widełkach to nie ma większego znaczenia (ja akurat kupowałem ultrawide). I mam ten monitor i na moje potrzeby jest wystarczający. Być może ma jakieś wady, ale 1) ja ich nie
@wallygatorrrr: zalezy od sztuki, samung odysey g7 ma dobre opinie o matrycy, moge polecić jeszcze gigabyte 27QP wqhd z nano ips koszt około 1500zł z matryca od lg, lub właśnie lg z nano ips.
@wallygatorrrr: z czasem reakcji 1 ms to tylko oledowe monitory mają sens, a takowych za 2 tys. to przez długi czas niestety nie będzie
na matrycach lcd teoretycznie mogą osiągnąć 1 ms, ale jednocześnie będziesz mieć taki inverse ghosting, że klękajcie narody