Wpis z mikrobloga

Zacząłem dziś grać w Red Dead Redemption 2 i to jest straszne jak bardzo ta gra jest oskryptowana. Czy to się potem zmieni? Bo na początku jest MA-SA-KRA.

Np. dostaję Winchestera, zsiadam z konia, chcę go zabrać, ale gra mi nie pozwala. Odpala się krótka rozmowa, po której słyszę, żebym wziął karabin i gdzieś poszedł. I tym razem już mogę go wziąć. Dalej, idę z NPC-em, on do mnie gada. Chciałem sobie pocelować z broni - NIE DA SIĘ! Dopiero jak doszliśmy we właściwe miejsce, usłyszałem, że mam pozabijać bandytów i wtedy już mogłem wyjąć spluwę. Biegać - raz mogę, raz nie mogę, bo gra mi nie pozwala.

To jest sam początek gry, może ze 40 minut grania, ale mnie to irytuje. Czy potem będzie lepiej?

#reddeadredemption2 #rdr2 #xboxone #ps5 #ps4
  • 15
@Niekumaty_: Nie, nie będzie lepiej, tzn gra ma open-world ale w nim wszystko jest oskryptowane, łącznie z tym że po określonych lokacjach chodzisz baaardzo wolno co na dłuższą metę irytuje. Oczywiście że są fani takiego podejscia. No i nie wiem czy rozróżniasz tutorial od skryptów, tutoriale nie są cały czas ale skrypt skryptem skrypta pogania tutaj przez całą grę.
@Niekumaty_ zgadzam się. Rdr2 to straszne gówno. Ta pierwsza zimowa lokacja w której poznajemy bohaterów jest bardzo męcząca, nic nie widać w tej zawierusze, postać nie może biegać po obozie, animacje ruchu jak wsiadanie na konia trwają wieczność, sterowanie strasznie nieintuicyjne i nadmierne rozbudowane.

To nie jest dynamiczna gra dla zoomerow, to gra dla dziadków, którzy lubią sobie wieczorkiem, kiedy wnuczki już śpią, nalac whiskacza do szklaneczki, powoli chlonac klimat i zasypiać
@Niekumaty_: Ah, mam ten sam zarzut do tej gry. Uwielbiam ją i przejdę niedługo drugi raz, ale oskryptowanie jest widocznie po prostu wszędzie.

Na przykład: w grze jest system temperatury i odpowiednie do niej ubiory... Tylko, że przed misją w danym miejscu, zależnie od klimatu bohater automatycznie przebiera się w wymagane ubranie, więc po co to wszystko. ¯\_(ツ)_/¯
Tak samo z brońmi - po co te wszystkie sklepy i katalogi, jak
mission failed bedziesz mial co chwile kiedy w misjo odejdziesz dalej niz 20 krokow od wyznaczonej sciezki


@nobrain: oj tak, przekonałem się o tym kilka razy dość boleśnie. Misje są od początku do końca prowadzone po sznurku i nie da się ich zrobić inaczej, niż dokładnie tak jak chce rockstar.

To jednak nie jest gra dla mnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dzif:

zależnie od klimatu bohater automatycznie przebiera się w wymagane ubranie, więc po co to wszystko.


Po to żebyś podczas samodzielnej eksploracji czy podczas drogi do jakiejś misji w innym miejscu mapy sam się przebierał. I ile razy się tak dzieje podczas fabuły, że postać sama się przebiera, ze dwa? :P

absolutnie każdą spluwę można dostać na misji.


Nie jest to prawda. Dostaniesz kilka spluw (np snajperkę) ale większość musisz sam