Wpis z mikrobloga

Hej Murki, odkryłem wczoraj w nocy #stablediffusion. Czyli AI do generowania na której są oparte takie programy jak #ai #dalle #dalle2 #midjourney. Kod jest otwartoźródłowy i co najbardziej imponujące, bardzo sprawnie rozwijany i poprawiany. W kwestii wyjaśnienia, możemy na swoim lokalnym komputerze (tutaj gorąco polecam kartę graficzną albo maca z M1) generować obrazy z tekstu. Jest masa dokumentacji na ten temat, generalnie widzę temat rzeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wygeneruję na życzenie Wam coś ładnego, SFW propozycje możecie zostawiać w komenatrzu.

Dla PC nerdów - na 3060 laptopowym wygenerowanie 2 obrazów 512x512px z próbkowaniem 25 zajmuje ok 30s.

Dokumentacja np https://www.reddit.com/r/StableDiffusion/comments/xcq819/dreamers_guide_to_getting_started_w_stable/
Osobiście używam Stable Difusion UI na Windowsa.

Jeśli macie swoje doświadczenia w tym temacie zapraszam do dzielenia się w komentarzach. Czytałem, że bardziej optymalny pod 6gb vram jest fork Basujindal, czy ktoś z Was ma jakiś doświadczenia w tym temacie?

W załączniku
photo realistic fantasy lord of the rings castle tower ghotic sceleton detailed in the mountains with stream and pine trees, dark raining night,, 2D, Expressionist
Seed: 6494766, Sampler: lms, Inference Steps: 50, Guidance Scale: 8, Model: sd-v1-4, Upscale: RealESRGAN_x4plus
Processed 1 images in 33.476 seconds
szczesliwapatelnia - Hej Murki, odkryłem wczoraj w nocy #stablediffusion. Czyli AI do...

źródło: comment_1670490642nmAS5oGIMKQHRRy1TvDN0y.jpg

Pobierz
  • 2