Wpis z mikrobloga

Zawsze gdy mowa o obowiązkowej służbie wojskowej niechybnie przypomina mi się historia pewnego mirka. Nasz kolega trafił do wojska w jednym z ostatnich obowiązkowych poborów i na kompanii prawie od razu dostał ksywkę 'dentysta'.

Wiecie dlaczego?
Bo mył zęby dwa razy dziennie.

To tyle jeżeli chodzi o robienie z chłopców mężczyzn w wojsku.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #ukraina #wojsko
mroz3 - Zawsze gdy mowa o obowiązkowej służbie wojskowej niechybnie przypomina mi się...

źródło: comment_1670480770wCaDzgJOSgV3KKvQMiCrgF.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yurakamisa: mnie to szkolenie nie rusza. w ogóle. zawołaja to pojde. I tak się ucze róznych przydatnych umiejętnosci w razie róznych zagrozen. Mam nadzieje, że do czegoś się to przyda i uzupenię wiedzę. I owszem fajnie jakby było to inaczej rozwiązane. ale jest jak jest. i tyle. to nie wojna. nic strasznego.
  • Odpowiedz
@mroz3: Rocznik 99, tez dawali każdemu A. Sam mam małe problemy z wzrokiem i większe z kręgosłupem i jak opowiadałem o tym babce to mówiła cos w stylu "no dobrze, dobrze, ale to nie tak źle".
  • Odpowiedz
ale po co mam sie zgłaszać? mam swoje życie. Rozumiesz róznice między- bycie ochotnikiem, a "nie przeszkadza mi " Czy tak średnio ?


@WiesniakzPowolania: Bo jesteś taki chętny. Jak nie ma problemu to serio leć być wojskowym. A twoje życie jest najmniej ważne tutaj xd
  • Odpowiedz
chlopie dostalbys wezwanie na konkretne szkolenie z milionem magazynkow i tak bys narzekal


@olasgrb: Ciekawe czy ten milion magazynków do akacza wystarczy aby rozwalić ciężki sprzęt xd
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: a gdzie ty przeczytałes ze jestem chętny? Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem czy jak? A moze jestes tak zaczadzony strachem, że starciłeś zdolność lolicznego myslenia? Cały czas piszę, że mi nie przeszkadza i mam nadzieję że jesli dostanę wezwanie to mam nadzieje, że sie czegoś przydatnego nauczę i już.
Dotarło czy dalej nie ? xD
  • Odpowiedz