Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema. Jestem juz na tagu #uk z wami od dawna. Nie pisze ze swojego konta, bo nie chce zeby wszyscy wiedzieli ze ostatnio radze sobie gorzej niz lepiej. Także post wysyłam przez anonima.
Przerbial ktos długotrwałe zwolnienie chorobowe w #uk z powodu depresji/wypalenia zawodowego itp? Czy cos takiego jest w ogole mozliwe? Wiem jak to mniej wiecej wyglada w Polsce, ale nie mam pojecia co do UK. Wiem ze do psychoterapeuty mozna isc na #nhs ale czy takie zwolnienie by mi dawal #gp czy musi byc psychiatra? Niestety nie stac mnie na prywatne leczenie w UK. Na jaki okres lekarz moze dac mi zwolnienie za jednym razem oraz jak dlugo moge byc na chorobowym z tego powodu? Kwestie niskiego chorobowego znam. Jezeli ktos przerabial takie sprawy to prosze o info.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639073dd5adff1f3a51a8361
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: a jakby było trochę ciężej to dzwoń od razu 111. Tam też możesz dostać ocenę swojej sytuacji i mogą skierować do lekarza po leki. Już mieliśmy taką akcję na mirko i osoba od ręki dostała pomoc z planem na kilka dni wprzód.
I powtórzę za Mirkami, pisz tak jak Ci komfortowo, ale żaden poważny wykopek w uk nie będzie Ciebie oceniać przez pryzmat tego, że masz trudności. Trzymaj się i
@CanYouHearMe tylko nie dawaj się zbyć. Niekiedy walka z NHSem to jak kopanie się z koniem ale o własne zdrowie trzeba zawalczyć. Ja osobiście mam jedynie dobre wspomnienia z NHSem, nie mogę narzekać ani na GP, ani szpitale ani specjalistów. Oby tak pozostało ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@dnasstorm: Przepisują SSRI, dają referral do psychoterapeuty, podają namiary na różnych psychologów. Ja od ręki dostałem sertraline, a narzeczona citalopram. Robią review co jakiś czas, żeby dostosować dawkę. Ja np. miałem co 2 tygodnie na początku, potem co miesiąc, a teraz co 3 miesiące. Jak dobiorą dawkę, z której jesteście zadowoleni to możesz zamawiać 'repeated prescription' co miesiąc bez review.